SERHAN KAVUT’LA İLK GALİBİYET


06 Şubat 2024
Salı 20:34
Özgen Karadayı

Bursaspor İnfo Yatırım, sezon başından beri kendi sahasında adeta bir başarı hikayesi yazıyor. Bursa’da oynanan maçlarda harikalar yaratan Bursaspor, son dönem fikstür dezavantajı da eklenince bir türlü galip gelemiyor ve sıralamada aşağı doğru bir inişe geçmişti ki, tam bu kötü dönemde, Büyükçekmece Belediyesi ile oynadığımız bu son maç ilaç gibi geldi.

Maç öncesi herkes de bir tedirginlik göze çarpıyordu. Zira Türkiye Sigorta Basketbol Liginin hiç şakası yok. Her maç final havasında.

Avrupa’da sezon kapanınca performansın artması beklenen Bursaspor’da, arka arkaya gelen zor maçlar, önce Zvdoc’un görevi devretmesine yol açan sorunlu bir dönemdi.

Serhan Kavut kardeşimiz görevi aldığında Bursa’da basketbol çevresi çok sevindi. Bursa’nın evladına yakıştı da. Ancak bu hafta sonu oynanan Büyükçekmece maçı onun için de çok önemliydi. Serhan Kavut, başardıkça gururumuz okşanacak ve mutluluğumuz artacak. Nice başarılara Kardeşim…

Geçen hafta tam bir psikolojik savaşın içinden çıkan Bursaspor İnfo Yatırım oyuncuları, çok konsantreydiler. Maç öncesi ısınmalarda dahi bu hissediliyordu.

Nitekim, maç başladığı gibi üstünlüğü elen Bursaspor maç boyunca neredeyse hatasız oynadı. Koç Serhan Kavut müthiş bir rotasyonla, takımı hep zinde tuttu. Yabancı oyunculardan Brown, Floyd, Hamilton ve Young harikaydılar. Brown ve Floyd tek başlarına hücum gücü. Bu kadar müthiş skorerler çoğu takımda yok. Bu büyük bir güç gerçekten. Hamilton’da eğer havasındaysa, bambaşka bir seviyeye çıkıyor. Potanın çevresini savunurken ki çabası görülmeye değerdi.

Burada fark yaratan oyuncu olarak Ömer Utku Al’dan bahsetmek gerekir. Ömer Utku tam bir görev adamı. Harika bir maç oynadı. Rakip takımın oyun kurucusu Perez’i sahadan sildi dersek, abartmış olmayız. Perez’i bilen bilir, tek başına takım. O kadar bunaldı ki, bildik görün8tülerin çok uzağında etkisiz kaldı.

Tabi Floyd, Floyd, Floyd… Tam bir hücum silahı. Zorda kaldın mı, ver topu ona. O kadar önemli bir silah ki, maçı tek başına alır getirir. Ancak Floyd isterse oynayan bir karakter. Onu oyuna kanalize etmek büyük bir Koç mahareti. Serhan Kavut’la arasında bu güzel bağ var gibi. İnşallah yanılmam.

Sonuç olarak Bursaspor İnfo Yatırım baştan sona önde götürdüğü maçı müthiş bir mücadele ile kazanmasını bildi. Doğrusu iç sahada bu başarı, herkesi rahatlatıyor. Beklentilerin çok daha düşük olduğu camiada bu galibiyetler, beklentileri de yukarı doğru arttırıyor.

Bu galibiyet dosta düşmana mesaj niteliğindeydi.

Ayrıca, Atış Yapı-Downtown’un maçtan önce yeni sponsor olarak açıklanması, hem takıma, hem de camiaya moral vermiş gözüktü. Bursa şehri takımının yanında, bu çok önemli. Zira iyi giderken seyirci olur, önemli olan kötü giderken desteği sergilemektir. Atış Yapı’ya ve yetkililerine şehrimiz adına teşekkür ederiz. 

Zor maç serisi bitti. Bodrum deplasmanından alınacak muhtemel galibiyet ile playoff yarışında bir adım öne çıkacağız kısmetse.

Seyircimizin sonrasında takıma olan desteğine devam etmesi de önemli tabi.

Serhan Kavut ile yaşanan bu ilk galibiyet, güzel günlerin habercisi olsun…İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BEŞİKTAŞ EMLAKJET MAÇI ÖNCESİ PLANLAR HAZIR!
BURSASPOR’DA KOÇ ZDOVC’LA YOLLAR AYRILACAK MI?
İSTANBUL'DA GALİBİYET NASIL KAÇTI?
İÇ SAHADA MÜTHİŞ PERFORMANS
06 Şubat 2024
Salı 20:34
Özgen Karadayı