Timsah Arena'da Heycanlandıran Gelişme - Bursaspor'da Bugün Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
Bursaspor'da Bugün
HABER DETAYI
Anasayfa       Timsah Arena

Timsah Arena'da Heycanlandıran Gelişme

Bursa Büyükşehir Belediyesi`nin Acemler Mahallesi`nde yaptırdığı 45 bin seyirci kapasitesi Timsah Arena`da çatıda oluşacak Timsah figürünün sırtını ortaya çıkartacak olan çelik kolonların montajlarına başlandı.
Paylaş :        
03 Ekim 2014 / Saat: 02:08            Yazdır            Arkadaşına Gönder
  +   -
19 BÖLÜMÜN KAPLAMASI YAPILDI
 
42 bin kişilik Konya Büyükşehir Belediyesi Stadı`nın çatı kaplama malzemesi olan mebranları yapan Kazova şirketinin elemanlarının Bursa`ya gelmesiyle hızlanan ilk etap iç kaplamada önemli adımlar atıldı. Bugüne kadar 19 bölümün kaplaması sona erdi. Yetkililer, çatıda 48 aks olduğuna, bir günde ancak 2 aks montajının yapılabildiğine, hava şartlarının uygun gitmesi halinde ilk tur mebran kaplamaların yaklaşık 50 gün içerisinde tamamlanacağını açıkladılar. Yetkililer, şimdi de çatıda "Timsah figürünün sırtını ortaya çıkartacak olan çelik kolanların montajlarına başlandığını belirttiler.
 
ALTEPE: ÇATININ SON HALKASI BAŞLADI
 
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Timsah Arena`da çalışmaların hızla devam ettiğine dikkat çekerken çalışmalarla ilgili olarak şunları söyledi:
 
"İç mebran kaplama çalışmalarında her geçen gün arzulanan düzeye geliniyor. Dış cephenin en önemli bölümlerinden biri olan "Timsah"ın sırtındaki dalgaları gösterecek olan son çelik halkaların montajı başladı. Bununla ilgili arkadaşlarımız yoğun bir çalışma içerisinde."
 
BAYRAM SONRASI İKİ EKİP
 
Başkan Recep Altepe, mebran kaplamaları yapan ustaların bayram tatiline çıktıklarını belirtirken de şöyle konuştu:
 
"Kurban Bayramı`dan sonra buradaki ekip sayısını ikiye çıkartacağız. Böylece günde 2 aks yerine 4 aks yapılmış olacak ve imalat süresi de kısaltılmış olacak. Bu arada son aks halka montajı başladı. Timsah figürünü ortaya çıkartacak bu bölüm devam ederken kaplamalar da başlayacak. Mebranların soğuklar başlamadan bitirilmesi gerekiyor."
 
ÖRNEK KOLTUKLAR
 
Geçtiğimiz ay içerisinde yapılan ihalesi yapılan VİP ve seyirci koltuklarının konusuna da değinen Başkan Recep Altepe, "Koltuklar gerçekten güzel olacak. Test ettim. Hem taraftarlarımızın oturacağı koltuklar, hem de VIP Tribünü koltukları gerçekten çok güzel. Sanıyorum bu koltuklarda şampiyonlyuğa koşan Bursaspor`u izlemek büyük keyif verecek" diye konuştu.
 
ALTIN:ÇALIŞMALAR HIZLANDI
 
Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın`da çalışmalar konusunda, "Çatının ilk etabının mebran kaplamasıyla ilgili olarak yoğun bir çalışma içersine girdik" dedi.Haber Kaynağı
Olay.com.tr
Bu Haberin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın
 Diğer Haberlerden Bazıları
Potada tarihi gün…
Tarihinde ilk kez Avrupa arenasında yer alacak Frutti Extra Bursaspor, 7DAYS EuroCup D Grubu’ndaki i...
0      82
PAYLAŞ
Serdar Özkan kulüp arıyor
Bursaspor'da Serdar Özkan'la yollar artık ayrılma noktasında.
0      44
PAYLAŞ
Sedat'ı arayan soran yok!
Altınordu maçında süre alamadığı için takım otobüsünde yaptığı paylaşım sonrası hedef adam haline ge...
0      143
PAYLAŞ
Biraz canlanın beyler!
Bursaspor, genç oyuncularıyla ligde varoluş mücadelesi verirken ağabeylerin etkisiz görüntüsü camiay...
0      272
PAYLAŞ
Kubilay için taraftar lokma döktürdü
Kubilay Kanatsızkuş’un Bursaspor’dan ayrılmasından sonra yeşil-beyazlı bir taraftar, daha önce verdi...
0      216
PAYLAŞ
Bursaspor’da kritik hafta
Puan silme cezası alıp almayacağı önümüzdeki günlerde belli olacak olan Bursaspor'da, olası ayrılıkl...
0      478
PAYLAŞ
ŞU ANDA OKUNAN HABERLER
    Haberler Yükleniyor...