Maltepe Yalı Spor 1–3 Bursaspor - Bursaspor'da Bugün Lütfen paylaşmak istediğiniz sosyal medya platformunu seçiniz!
Bursaspor'da Bugün
HABER DETAYI

Maltepe Yalı Spor 1–3 Bursaspor

Türkiye Bayanlar Voleybol 1.Ligi A Grubu 2.haftasında Bursaspor Bayan Voleybol takımı deplasmanda Maltepe Yalı Spor ile karşı karşıya geldi.
Paylaş :        
22 Ekim 2016 / Saat: 18:23            Yazdır            Arkadaşına Gönder
  +   -

Karşılaşma başa baş bir oyun ile başladı. Bursaspor Elena, Melis Ece Yurtsever ve Dilara Dağyar ile sayılar bulurken Maltepe Yalı Spor’un yabancı oyuncusu Nicola ile skor üretti. İlk teknik molaya Bursaspor 8-7 öne girdi.  

Bursaspor, setin ikinci bölümüne Emel Kaplan’ın etkili servisleriyle bulduğu sayılarla başladı. Elena ile file üstünden sayı bulduk ve skoru 11-7’ye getirdik. Bu dakikada Maltepe antrenörü Vedat Mekik mola aldı. Molanın ardından Bursaspor’umuz Emel ve Bahar ile sayılar buldu ve ikinci teknik molaya 16-10 önde girdi.

Teknik molanın ardından Filenin Timsahları basit hatalar yaptı ve fark 3 sayıya indi. 17-14. Bu dakikada tecrübeli antrenörümüz Emin İmen mola aldı. Molanın ardından Elena’nın etkili oyunuyla sayılar aldık ve 27 dakika süren seti 25-19 kazandık.  

Bursaspor maçın ikinci setine de iyi başladı. Bursaspor Dilara , Elena ve Emel Kaplan ile sayılar ürettik ve 7-2 öne geçtik. Ancak Yalı Spor Ecem ve Naz ile sayılar buldu ve skoru 7-5’e indirdi. Bursaspor ilk teknik molaya 8-5 önde girdi.

Setin ikinci bölümüne de Bursaspor iyi başladı ve 10-5 üstünlüğe ulaştığımız dakikada evsahibi ekibin molası geldi. Bursaspor Emel Kaplan ve Bahar Ekinci ile bulduğu sayılar ile ikinci teknik molaya 16-7 üstün girdi. Setin üçüncü bölümüne Maltepe Yalı Spor Defne’nin bloklarıyla sayılar buldu ve farkı 6’ya indirdi. 16-10…Geri kalan bölümde her iki takımda karşılıklı sayılar buldu. Melis Ece Yurtsever’in etkili oyunuyla bu seti de 25-21 kazandık. 0-2

Maçın üçüncü setine evsahibi Maltepe Yalı Spor iyi başladı. Nicola ve Ecem ile sayılar bulan Maltepe Yalı Spor ilk teknik molaya 8-6 önde girdi. Maltepe Yalıspor ikinci bölümde de etkili bir oyun sergiledi. Özellikle yabancı oyuncusu Nicola ile smaç sayılar bulan Maltepe Yalı Spor ikinci teknik  molaya 16-12 önde giren taraf oldu. Setin son bölümü çekişmeye sahne oldu. Bursaspor’umuz Bahar ve Emel ile oyunda tutunmaya çalışırken Maltepe Yalı Spor Nicola ile sayılar üretmeye devam etti. 22-19.. Bu dakikada tecrübeli antrenörümüz Emin İmen mola aldı. Molanın ardından toparlanan takımımız sete tutundu ve üst üste aldığı sayılar ile 24-24’e skoru taşımayı başardık ancak setin sonunu getiremedik ve 31 dakika süren üçüncü seti ev sahibi ekip 26-24 kazandı. 1-2

Maçın dördüncü seti de büyük bir çekişmeye sahne oldu. Her iki takımda bir türlü farkı açamadı. İlk teknik molaya Bursaspor 8-5 önde girdi.  İkinci teknik molaya ise ev sahibi ekip 16-15 önde girdi. Setin son bölümünde Elena Litovchenko maça ağırlığını koydu. Üst üste sayılar alan takımımız son seti 25-22, maçı da 3-1 kazanmasını bildi.


Bu Haberin Yorumları
Yorum bulunmamaktadır...Yorum Yazın
 Diğer Haberlerden Bazıları
Biletler 5 TL
Pazar günü oynanacak Malatyaspor-Bursaspor maçının biletleri satışa çıktı.
0      422
PAYLAŞ
21 takım neden olmasın?
Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında Süper Lig'deki takım sayısının yükseltilmesi tartışıldı.
0      1.223
PAYLAŞ
"En Kötü" sezon
Bir zamanlar Bursa'yı rakiplerine dar eden Timsah, 1994-1995 sezonu ile birlikte 18 takım ile oynanm...
0      223
PAYLAŞ
Kara leke
Göztepe karşısında alınan beraberlik Bursasporlu taraftarları derinden sarstı.
0      327
PAYLAŞ
Kafa karıştıran rakam
Bursaspor-Göztepe mücadelesinde tribünler dolu gözükürken, taraftar sayısı biletli 33 bin 43 olarak ...
0      375
PAYLAŞ
Divan Kurulundan kongre çağrısı!
Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu, başkan Ali Ay yönetimine olağanüstü kongreye gidilmesi yönünde çağ...
0      566
PAYLAŞ
ŞU ANDA OKUNAN HABERLER
    Haberler Yükleniyor...