BURSASPOR BASKETBOL'DA YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR


13 Mayıs 2024
Pazartesi 10:25
Özgen Karadayı

Haftasonu oynanan ve belki de Basketbol Süper Ligi'nin en güzel maçlarından biri olarak kayda geçen maçta Bursaspor İnfo Yatırım, ikinci uzatmada Final Four da ülkemizi temsil edecek 50 Milyon Euro üstü bütçeye sahip Fenerbahçe Beko’ya mağlup oldu ve bu sezonu dost, düşman herkesin mücadelemizi ve taraftarımızı takdir ettiği bir sonla  bitirmiş oldu.

Şimdi gözler önümüzdeki senenin yapılanmasına çevrildi. Belli ki yeri en garanti Koç Serhan Kavut. Zira Bursaspor’un evladı Serhan bu geminin kaptanı olduktan sonra herşey cok değişti. Sezonun Serhan’dan sonrası müthiş geçti. Önümüzdeki sene için vazgeçilmeyecek en önemli isim de Serhan Kavut oldu.

Ama kadro yapılanmasından daha çok bizleri geleceğe taşıyacak yeni Yönetimin nasıl şekilleneceği önemli kanımca.

Bursaspor Basketbol, Başkan Sezer Sezgin liderliğinde yeni bir döneme adım atıyor. Yaklaşan genel kurul toplantısı, bu değişimin ilk adımlarını atmamız için bir fırsat sunuyor. 18 Mayıs 2024'te yapılması planlanan genel kurulun, beklenen katılım sağlanamaması durumunda 25 Mayıs'ta gerçekleşeceği öngörülüyor. Sezer Sezgin'in başkanlığındaki yönetim, daha güçlü ve etkin bir yapı kurma hedefinde.

Başkan Yardımcısı Onur Çelikyay ile Başkan Sezgin'in uyumu, takımın bu sezondaki başarısında büyük bir rol oynuyor. İkili, sportif başarıları artırmak ve kulübün altyapısını güçlendirmek için titizlikle çalışmalarını sürdürüyor. Bu çabalar, Bursaspor İnfo Yatırım'ın ligde gösterdiği performansla meyvelerini veriyor. Takım, sezona müthiş bir ivmeyle başladı ve son maçlarda sergilediği oyunla taraftarlarını mest etti.

Bursaspor Basketbol'un geleceği parlak. Sezer Sezgin ve Onur Çelikyay liderliğindeki yönetim kurulu, takımı sadece ligde değil, Avrupa sahnesinde de iddialı bir konuma taşıma potansiyeline sahip. Genel kurulda alınacak kararlar, bu hedeflere ulaşmada belirleyici olacak. Bursaspor taraftarları, sevdikleri takımın daha da yükselmesi için kenetlenmiş durumda.

Bu dönem, Bursaspor için sadece bir geçiş süreci değil, aynı zamanda bir uyanış zamanı. Yeni yönetimin vizyonu ve takımın sahadaki performansı, umut vaat eden bir geleceğin işaretleri. Hepimiz, Bursaspor'un bu yeni yolculuğunda neler başaracağını merakla ve heyecanla bekliyoruz.

Ancak kulislerden duyduğum kadarı ile Bursaspor’u daha da yükseklere taşıyacak A Takımı gibi bir Yönetim Kurulu hedefleniyor. Doğrusu profesyonelliği bu camiaya getiren Basketbol’un bu yeni yapılanma ile bambaşka bir Kulüp dinamiği sergileyeceği konuşuluyor. Kulağıma birkaç isim geldi, gerçekleşirse, önümüzdeki sene için daha bir heyecanlanmamıza vesile olacaktır.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
DERBİ ÖNCESİ DOSTLUK RÜZGARLARI ESİYOR
BURSASPOR'UN PLAY-OFF ÜMİDİ VAR MI?
BURSASPOR ÇIKIŞ ARIYOR!
SERHAN KAVUT’LA İLK GALİBİYET
13 Mayıs 2024
Pazartesi 10:25
Özgen Karadayı