VEFA TEMEL GERİ Mİ DÖNÜYOR? 


Yayınlanma 18 Haziran 2022, Cumartesi 11:55:48
Güncelleme 18 Haziran 2022, Cumartesi 11:55:48
BursaspordaBugün

Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz, sözleşmesini tek taraflı fesh eden Vefa Temel ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz, dün Sportif Direktör İsmail Ertekin ve Teknik Direktör Tahsin Tam’ın imza töreninde dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 
 
"İHTAR ÇEKMESİ GEREKİYORDU"
Vefa Temel ile ilgili bir soruya yanıt veren Banaz, “Vefa Temel sözleşmesi tektaraflı fesh etti. Bizim hukukçulardan aldığımız görüş bazı sözleşme maddeleriyle alakalı ithilaflı olduğumuz noktalar var. Bu mevcut durumu ile alakalı ihtar çekmesi gerekiyor. Oynamadığı dakikalarda sınırlar yazılmış. Bursaspor Kulübü vefa nezdinde bu durumları tek başına gerçekleştirmezse Vefa’nın fesih hakkı doğuyor” dedi. 
 
"TEKNİK OLARAK OYNATAMIYORUZ"
Bu hakkın doğması için sözleşmenin ihtara bağlandığını aktaran Banaz,”Biz Vefa’nın avukatından ihtar almadık. Bu iş olmamasına rağmen sezon bittikten sonra kendilerine göre aritmetik hesaplama yapıp ben eksik oynadım beni oynat diye ihtar yolluyorlar. Teknik olarak oynatamıyoruz çünkü sezon bitmiş yani. Bu ne demek oluyor bu ihtar şartını yerine gitirmesi gerekiyordu” ifadelerini kullandı. 
 
"BU KONUDA POZİTİFİZ"
Vefa’ya seslenen başkan, “Ben Vefa’ya bu durumu hatırlatmak isterim. Bursaspor’un bu konuda menfaatlerini sonuna kadar koruyacağız ve gözeteceğiz. Tabi ki gönül istiyor ki buraya gelsinler oynasınlar. Kendilerine teklifimizi de sunduk. Bu konuda pozitifiz” dedi. 

Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
FİNAL AŞKINA SALDIR BURSASPOR! RAKİP BEŞİKTAŞ... 
Yayınlanma 18 Haziran 2022, Cumartesi 11:55:48
BursaspordaBugün