ÜNİTİMSAH’TAN TÜZÜKLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA!


Yayınlanma 23 Ağustos 2023, Çarşamba 19:45:39
Güncelleme 23 Ağustos 2023, Çarşamba 19:45:39
BursaspordaBugün

Ünitimsah yaptığı açıklamada, “2022 yılından bu yana sürdürdüğümüz taslak çalışmalarla birlikte Bursaspor'un geleceği adına çok önemli olduğuna inandığımız tüzüğümüzün spor yasasına uyumlu hale getirilmesi ve kulübümüzün geleceğinin sağlam zeminlere oturması için yapılacak düzenleme sürecinde tüm imkanlarımızı seferber etmeye hazırız” ifadelerini kullandı.

Ünitimsah'tan yapılan açıklama şu şekilde: "Değerli Bursalılar Saygıdeğer hemşehrilerimiz; 2002 yılında kurulan ve yaklaşık 21 yıldır Türkiye'nin her şehrinde ve Dünyanın dört bir yanında; Bursa'mızın göz bebeği Busasporumuzun bayrağını dalgalandırmayi doğdugumuz topraklara vefa borcu olarak görev bilen Üniversiteli Bursasporlular olarak, içinde bulunduğumuz durumdan dolayı çok büyük üzüntü duymaktayız.

Üniversite sıralarında, kampüslerde ve bulunduğumuz şehirlerde Bursa kavgasını verdiğimiz, Şehrimizin sevdasını haykırmamıza vesile olan takımımızın; mazisindeki büyüklüğüne, tertemiz şampiyonluğumuza ve İstanbul hegemonyasına karşı Anadolu'nun önderliğini yaptığımız günlere olan özlemimizi kelimelerle ifade edebilmemiz mümkün değil.

Ünitimsah olarak, bu şehrin en büyük markası olan ve Bursalıları isminin eşsiz büyüklüğü altında toplayan Bursaspor'un tekrar eski büyüklüğüne döneceği günlerin geleceğini elbet biliyor ve o günlere inanarak yaşıyoruz. Ve ne yazıktır ki o günlerin hemen gelmeyeceğini de biliyoruz. İçinde bulunduğumuz kaotik ortamın zorluklarla dolu olduğunu da geçen zamana şahitlik ederek öğreniyoruz.

Değerli Bursalılar kıymetli hemşehrilerimiz;

Dün Divan Kurulu Toplantısında Kulüp Başkanımız Sayın Recep Günay'ın dile getirdiği Divan Kurulu Başkanımız Sayın Galip Sakderin de bilgisi dahilinde olan ve de uzun süredir takipçisi olduğumuz Tüzük değişikliği ile alakalı olarak, tüm camiamıza açık çağrıda bulunuyoruz.

Spor Yasası ile birlikte yapılması zorunluluk halini alan Tüzük değişikligi kongresi için, spor hukuku ve diğer uzmanlık gerektiren konularda liyakat sahibi olan tüm üyelerimizle birlikte, koşulsuz şartsız rol almaya,
yeni bir yol haritası oluşturmak adına 2022 yılından bu yana sürdürdüğümüz taslak çalışmalarla birlikte Bursaspor'un geleceği adına çok önemli olduğuna inandığımız tüzüğümüzün spor yasasına uyumlu hale getirilmesi
ve kulübümüzün geleceğinin sağlam zeminlere oturması için yapılacak düzenleme sürecinde tüm imkanlarımızı seferber etmeye hazırız.

Bu önemli süreci, camiamızın konu ile alakalı liyakat ehli bütün paydaşlarıyla birlikte istişare ortamı oluşturarak geçirmemizin geleceğimiz adına faydası olacağı aşikardır.

Ve tekrar ediyoruz üzerimize ne vazife düşüyorsa yapmaya hazırız.

Bursa bir sevdadır. BURSASPORLU olanlar bu şehrin öz evlatlarıdır.

Futbol takımımızın bulunduğu durumdan dolayı sevinç içerisinde olanların,
Mesnetsiz ve riyakar tutum icersinde bulunan hadsizlerin; Bursaspor ismini telaffuz ederlerken iki kere düşünecekleri Büyük BURSASPOR'u yeniden ayağa kaldırmak maksadıyla gelin bir masa etrafında oturalım ve yarınlarımız için büyük önem arz eden "TÜZÜK KONGRESİ" için hiç bir menfaat gözetmeden iradelerimizi ortaya koyalım.

Çünkü Bursaspor'u Bursasporlulardan başka düşünen yok ve hiç bir zaman olmayacak. Saygılarımızla.
BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR’DAN 3 ANLAŞMA!
Yayınlanma 23 Ağustos 2023, Çarşamba 19:45:39
BursaspordaBugün