TSYD BURSA ŞUBESİ, SEÇİMİNİ YAPTI!


Yayınlanma 04 Mart 2024, Pazartesi 15:36:44
Güncelleme 04 Mart 2024, Pazartesi 15:36:57
BursaspordaBugün

Türkiye Spor Yazarları Derneği Bursa Şubesi’nde Olağan Genel Kurul gerçekleşti. Bursasporda Bugün Spor Koordinatörü Barış Yalım’ın da yer aldığı listede Mehmet Ali Ekmekçi yeniden başkan seçildi.

TSYD Bursa Şubesi Olağan Genel Kurulu, Kültürpark Salon Medya’da gerçekleştirildi. TSYD Bursa Şubesi mevcut başkanı Mehmet Ali Ekmekçi ve başkan adayı Ahmet Cemal Ekentok, gerçekleşen Genel Kurul'da kıyasıya mücadele verdi. Kongreye, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fethi Yıldız, Bursaspor Yönetim Kurulu Erkan Öncel, Bursa İnternet Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı Mesut Demir ile genel kurul üyeleri katıldı. Birinci oturumda gerçekleştirilen Genel Kurul’un Divan Başkanlığını Mehmet Nuri Kolaylı, divan üyeliklerini ise Fikret Sönmez ile Mehmet Gerçeksi yaptı.

“MESLEĞİMİZİN EN GÜÇLÜ MARKASI”

Kongrede yaptığı konuşmasına üyelere teşekkür ederek başlayan TSYD Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi, başkanlık süreci boyunca yaptığı ve yeniden seçilirse yapacağı projeleri anlatarak, “Her fırsatta dile getirdiğim konuyu yeniden hatırlatmak isterim. Türkiye Spor Yazarları Derneği, mesleğimizin en güçlü markalarından birisidir. Bu gücü ona sağlayan ise prestijidir. Güvenilir yapısıyla meslek örgütleri içerisinde saygınlığını daima yukarı bir ivmeyle çekmektedir. Hep beraber TSYD bayrağını daha da yukarı çıkarmak için mücadele ettik. Kurucu Başkanımız İhsan Sertbarut ve ardından gelen İlhan Öztat gibi sadece Bursa’ya değil Türkiye’ye kendilerini kabul ettirmiş iki ismin ardından bu şanlı görevi layığıyla yerine getirmek güç ve meşakkatliydi” dedi.  

‘AYAĞIMIZI YORGANIMIZA GÖRE UZATTIK’

Ekmekçi şöyle devam etti: “Eksiklerimizin farkındayız, bütçemiz doğrultusunda, kimseye gebe kalmadan, omurgamızı eğip, taviz saçmadan, pusulamızı değiştirmeden, gönyeden şaşmadan TSYD markasının ağırlığının farkındalığını taşıdık” diyen Ekmekçi, “Bile isteye yanlış yapmadık, mesleğimizde birincil öncelik olması gereken, ‘saygı ve ahlak’ değer yargılarından hiç vazgeçmedik.  Bir Spor Çalıştayı gerçekleştirmek istiyoruz. TSYD Bursa Şubesi Ödülleri’ni bu dönem hayata geçirerek unutulmaz bir gece ile mesleğe olan teşviği ve motivasyonu da artırmanın planlarını yapıyoruz.Önceki dönemde vaatlerimiz arasında yer almamasına karşın Mudanya Belediyesi ile kurduğumuz kontak ile ‘Devremülk’ organizasyonu ile üyelerimize aileleriyle dinlence imkanı sağlamanın hedeflerini ortaya koyuyoruz.  TSYD E-Spor Merkezi’ni hayata geçiriyoruz. Kış turizminin başkenti Uludağ olacak. Mega projemiz budur. Bu proje Türkiye’ye mal olacak, şubemizin imza eseri olacak. Spor Zirvesi ile hem Uludağ’ın marka değerine katkı sağlanacak, hem üyelerimiz Uludağ’da konaklama şansına sahip olacak hem de paydaşlarımız PR yapma fırsatı yakalayacak” dedi.

EKMEKÇİ YÖNETİMİNE 30 OY ÇIKTI

Göreve geldiğinde yapmak istediği projelerden bahseden TSYD Başkan adayı Cemal Ekentok ise, “Bizim görevimiz, üyelerimizin mutluluğu ve bu derneğin Bursa Şubesi’ndeki aidiyet duygularının artmasıdır. Spor medyası zor günler geçiriyor. Salonlarda, medyadan arkadaşların bulunması için çalışmalar yapacağım. Kongrenin hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu. Gerçekleştirilen seçim sonucu kullanılan 50 oyun 30’unu alan Mehmet Ali Ekmekçi güven tazeledi. Ahmet Cemal Ekentok ise 20 oy aldı. 

Mehmet Ali Ekmekçi Başkanlığındaki Türkiye Spor Yazarları Bursa Şubesi'nin yeni yönetimi şu şekilde oluştu;

YÖNETİM KURULU (ASİL)

1-Barış YALIM

2-Volkan TEZCAN

3-İhsan ALTIKARDEŞ

4-Uğur DİNAR

5-Ozan DEMİR

6-Saadettin Tamer AVCI

YÖNETİM KURULU (YEDEK)

1-Sedat YOĞURTÇU

2-Ali ŞAHİN

3-Ali Osman AKIN

4-Sadullah ORGAN

5-Metin ARAÇ

6-Fehim FERİK

DENETLEME KURULU (ASİL)

1-İlhan ÖZTAT

2-İsmail ÖZTAT

3-Salih DEMİRCİ

DENETLEME KURULU (YEDEK)

1-Mehmet ÇETİNKAYA

2-Erdal NURAL

3-Hakan IŞIKKENT


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR’DA BU İSİMLERE NE OLDU?
Yayınlanma 04 Mart 2024, Pazartesi 15:36:44
Güncelleme 04 Mart 2024, Pazartesi 15:36:57
BursaspordaBugün