TFF BAŞKAN ADAYININ LİSTESİNDE BURSALI İSİM!


Yayınlanma 16 Haziran 2022, Perşembe 11:35:36
Güncelleme 16 Haziran 2022, Perşembe 11:35:36
BursaspordaBugün

Türkiye Futbol Federasyonu'nda yeni dönem başlıyor. Başkanlık seçimine tek aday olarak giren Mehmet Büyükekşi'nin yönetim kurulu listesi belli oldu. BTSO Başkanı İbrahim Burkay da yönetim kurulu listesinde yer aldı.

TFF Olağanüstü Seçimli ve Olağan Mali Genel Kurulu'na 307 delegeden 219'u katıldı. Divan başkanlığına Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Adana Demirspor'un başkanı Murat Sancak seçildi.

Genel Kurul'a TFF Başkanı Servet Yardımcı, TFF Yönetim Kurulu üyeleri, eski TFF başkanı Nihat Özdemir, Spor Toto Süper Lig ve 1. lig, 2. lig ve 3. lig başkanlarının birçoğu katılırken, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ise toplantıya katılım göstermedi.

Tek aday Mehmet Büyükekşi.

Mehmet Büyükekşi, 193 delegenin ıslak imzasını alarak seçime tek başkan adayı olarak girecek. Başvuru yapan diğer 8 isim aday olabilmek için gerekli imza sayısına ulaşamadı. 

Büyükekşi 1 yıl boyunca federasyon başkanlığını yürütecek.
Federasyon, Haziran 2023'te olağan seçimli genel kurula giderek, 4 yıllık yeni yönetimi belirleyecek.

TFF Başkan Adayı Mehmet Büyükekşi’nin yönetim kurulu listesi

Alkın Kalkavan, Murat Aksu, Hamit Altıntop, Yusuf Günay, Ali Düşmez, Talat Papatya, Volkan Can, İbrahim Burkay, Nüket Ezberci, İdil Sürer, Müslüm Özmen, Yalçın Orhan. Hamit Altıntop, Ali Düşmez ve Alkın Kalkavan önceki yönetimde de yer alıyordu.

İbrahim Burkay Kimdir ?

İbrahim Burkay (1963, Bursa) Türk sanayici, iş adamı ve girişimci.

12.04.1963 Bursa doğumlu, yüksek öğrenimini Bilecik Üniversitesi-Elektronik bölümünde tamamlayan ve İngilizce bilen İbrahim Burkay, evli ve 4 çocuk babasıdır. Ev tekstili sektöründe, perdelik kumaş üretiminde Türkiye’deki ilk 5 firma arasında yer alan Burkay Grup’un 1999 yılından bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığı ve CEO görevini sürdürmektedir. Grup ayrıca İnşaat, Kimya ve Enerji sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

1986 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile Bursa'da kurulan Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği’nin (UTİB) 2006 yılından bu yana Yönetim Kurulu Başkanı’dır. İbrahim Burkay, Türkiye’deki mevcut 57.000 ihracatçı şirketin çatı kuruluşu olan Türkiye İhracatçılar Meclisi’nde 2009-2010 yılları arasında Başkan Vekilliği yapmıştır.

İş dünyasının dış ekonomik ilişkilerini yürütmek, ihracatını arttırmak ve iş geliştirme çalışmalarına yardımcı olmak maksadıyla kurulan T.C. Ekonomi Bakanlığı’na bağlı Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun 2014 yılından itibaren (DEİK) yönetim kurulu üyesidir. Ayrıca BTSO’da başkanlık yapmaktadır.


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURAK ALTIPARMAK PRENSİP ANLAŞMASINA VARDI! İŞTE DETAYLAR...
Yayınlanma 16 Haziran 2022, Perşembe 11:35:36
BursaspordaBugün