TEKSAS'TAN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA!


Yayınlanma 10 Mart 2023, Cuma 18:42:35
Güncelleme 10 Mart 2023, Cuma 18:42:35
BursaspordaBugün

Teksas, Amed Sportif Faaliyetler maçından sonra yaşanan süreçle ilgili geniş kapsamlı bir açıklamada bulundu.

Teksas'ın açıklaması şu şekilde:

"Geçtiğimiz hafta sonu evimizde oynadığımız A. Sportif Faaliyetler karşılaşmasının ardından, kimi güdümlü, kimi ise yaratılan algıya kapılan çevrelerin eli ile kapsamlı bir sosyal medya ve medya lincine maruz kaldık, kalmaya devam ediyoruz.

Daha önce de belirttiğimiz ve kulübümüzün de paylaştığı üzere, sezonun ilk devresinde, ilgili kulüp ile deplasmanda çıktığımız müsabakanın öncesinde yaşananlar ve maç esnasında meydana gelen olaylar apaçık bilinmesine karşın, o gün üç maymunu oynayanların hepsi, bugün karşımıza geçmiş, türlü argümanlarla, tribünlerimiz, camiamız ve kentimize ömrü hayatında karşılaşmadığı ve asla kabul etmeyeceğimiz yaftalar yapıştırıp, iftiralar atıyorlar.

Orada dakikalarca sallanan paçavraları, bunların stadyuma nasıl girdiğini, atılan yasadışı sloganları konuşmayan, gencecik oyuncularımıza karşı meydana gelen organize saldırılar için "Duymadık" diyen, oyuncularımız o maça zırhlı araçlar ile götürülüp saha kenarında ısınma bile yapamazken burada bunlara gerek bile duyulmadığını görmeyen, bu gerçekler gözlerine sokulunca da "Bireysel hadiseler" deyip geçiştirmeye kalkan bu uslanmaz güruh, Bursa'da yaşananlar için, günlerdir, hazırlığı öncesinden yapılmış bir fırtına koparıyorlar. Gözleri gerçeklere kapalı, kulakları doğrulara tıkalı. erkeklere kapalı, kulakları doğ ra

Yaşanan olayları tribün gerginliği temelinden çıkarıp, bir göçmen kenti olan ve eşsiz bir mozaiğin huzur içerisinde birlikte yaşadığı Bursamıza, şehrimizde yaşayan her kökenden insanın ortak sevdası olan ve bir önceki başkanı da Muşlu bir aileden gelen kulübümüze, uzun yıllar başkanı ve mevcutta Onursal Başkanı Diyarbakırlı olan, kale arkası tribünümüzün üst duvarına bu abisinin resmini kalıcı olarak kazımış ve başka herhangi bir bölge kulübü ile bugüne dek hiçbir problem yaşamamış grubumuza "Irkçı" damgası vurmaya çalışanların, mevcut gerginliği etnik temele çekip, ülke gündemine bu temelde yeni tartışmalar sokup, neyi amaçladıkları açık biçimde ortadadır. Provokasyonun alası budur.

Ancak biz, bu oyunun içinde yokuz. Kim, kiminle, hangi safta durursa dursun, Bursaspor Kulübü'nün ve tribünlerimizin tavrı nettir. Bursaspor Türkiye'dir, Teksaslı, vatanseverdir.

Terör seviciler için de, kirli emelleri için toplumsal zemini futbol yolu ile oluşturmaya çalışanlar için de, bu iki güruhun algı operasyonuna alet olanlar için de yenilgi kaçınılmaz sondur.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) kulübümüze vermiş olduğu 9 maçlık anlaşılamaz cezanın gözden geçirilmesi ve iptali de kaçınılmaz sondur.

Sezonun ilk devresinde, deplasmanda başımıza gelenlere 2 maçlık fatura kesen, taraftarların sahaya girdiği, yaralanmaların yaşandığı ve yarıda kalan birçok maç için çok daha az yaptırım uygulayan TFF'nin, bugün aldığı kararları hangi saiklerle aldığı barizdir. Son olarak Esenler Erok deplasmanımızın dahi tümü ile seyirciye kapatılması da daha önce eşine rastlanmayan bir uygulama olarak Türk futbol tarihine geçmiştir.

Yapılan toplantıda yaşananları, bahse konu rakip takımın tesislerinde el üstünde karşılananların nasıl bir tavır ortaya koyduklarını, "Ayranım dökülmesin" diyerek çekimser kalan arkadaşları da biliyoruz. Sezon başında her iki kulübün de aynı grupta yer almama talebini umursamayan ve bu sebeple tüm bu yaşananlarda doğrudan sorumluluğu bulunan bu beyefendiler, sırtlarındaki bu yükten kurtulmak, kendince birilerine mesaj vermek ve idareten oturtuldukları koltuklarında biraz daha oturabilmek için Bursaspor'u hudutsuz bu cezalar ile idama çıkarmıştır. Ancak sehpa onların değil, #BursasporTürkiyedir diyen milletimizin ve Bursa halkının kontrolündedir. Bursa halkı, iş bu ya Bursa'da oynanacak milli karşılaşmamızda hem Ay-Yıldızlı bayrağımıza desteğini yeniden B Dart S gösterecek, hem de mevcut TFF yöneticilerine gereken cevabı verecektir. 

Türk futbolunun her bir paydaşı da, gündelik algılara adalet terazisini kurban veren ve kafasına göre hudutsuz kararlar alan bu işbilmezliğe karşı tavır ortaya koymalı, ayarı bozuk bu kantarın, günü geldiğinde herkesi tartacağı gerçeğini unutmamalıdır"


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR'UN HEDİYESİ BAHÇELİ'YE ULAŞTI!
Yayınlanma 10 Mart 2023, Cuma 18:42:35
Güncelleme 10 Mart 2023, Cuma 18:42:35
BursaspordaBugün