TARSUS İDMAN YURDU DA TAHTAYI AÇIYOR!


Yayınlanma 13 Ocak 2023, Cuma 14:28:32
Güncelleme 13 Ocak 2023, Cuma 14:28:33
BursaspordaBugün

Ekonomik sıkıntılar sebebiyle zor duruma düşen Tarsus İdman Yurdu'nun transfer tahtasını açacağı ve kadrosunu güçlendireceği ifade edildi.

Maddi olarak zor günler geçiren Tarsus idman Yurdu'nun anahtarını Kaymakam'a teslim edeceğini söylemesi kamuoyunda büyük yankı uyandıran Kulüp Başkanı Cem Kavalcı'dan sevindirici bir haber geldi. Kavalcı, cuma günü transfer tahtasını açacakları müjdesini vererek Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'a teşekkür etti.

Mehmet Uysal'ın sunduğu İçel TV'deki Serbest Atış programına katılan TİY Kulüp Başkanı Cem Kavalcı, tesislerde düzenlediği basın açıklamasının ardından belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve kendi yönetim kurulu üyelerinin de aralarında bulunduğu bir heyet tarafından Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu'yu ziyaret ettiklerini söyledi. Kaymakam Bey'in elinden gelen desteği vereceğini söylediğini ifade eden Kavalcı, "Bundan sonra sürecin içinde olacak. Biz yol haritası çizeceğiz. Kaymakamımız bize sonuna kadar destek verecek. Oradan güzel bir sonuç aldık" şeklinde konuştu.

"TEKRARDAN BİR YOLA ÇIKACAĞIZ"
Buraya gelmeden Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ile görüştüğünü anlatan Kavalcı, "İnşaallah transfer tahtasına açıyoruz. Transferlere başlıyoruz. 'Bir çay koy baştan başlıyoruz' diyoruz. Allah kısmet ederse tekrardan bir yola çıkacağız. Tarsus idman Yurdu'nu yaşatmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız" dedi.

"ERZİNCAN MAÇINA ÇIKACAĞIZ"
Pazar günü Anagold 24Erzincanspor maçı için oyuncu gruplarının hazır olduğunu anlatan Kavalcı, "Bu futbolcularımızın lisanslarını Cuma akşamına kadar yetiştirirsek Erzincan maçına mutlaka bunlarla çıkacağız. Cuma akşamına kadar süremiz var. Ondan sonra bismillah deyip Allah'ın izni ile alnımızın akı ile bu işin içinden çıkacağız. Bunlar kesin kararlar. Mersin ve Tarsus'umuza hayırlı olsun. TİY yüz yıllık bir çınar. Bölgesin 2 profesyonel takımından biri. İnşaallah ikisine hak ettiği yerlere gelir. Gönlümüz daha üst liglerde olmak. Önceliğimiz bu takımı ligde tutmak" ifadelerini kullandı. 15'e yakın oyuncu ile transfer için görüşmeler yaptıklarını anlatan Kavalcı, "Şu kaos ortamında Tarsus'u düşürmemek için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bizim için düşmemek büyük başarı" şeklinde konuştu.


Kaynak: guneygazetesi.com


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR’UN RAKİPLERİ SAHNEYE ÇIKIYOR!
Yayınlanma 13 Ocak 2023, Cuma 14:28:32
Güncelleme 13 Ocak 2023, Cuma 14:28:33
BursaspordaBugün