TAHSİN TAM’IN BÜTÜN AÇIKLAMALARI!


Yayınlanma 21 Eylül 2022, Çarşamba 19:21:04
Güncelleme 21 Eylül 2022, Çarşamba 19:21:04
BursaspordaBugün

Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Tam, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Tam Amed mücadelesi öncesi dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

TFF 2. Lig’in 6. Haftasında Bursaspor deplasmanda Amedspor ile karşı karşıya gelirken Teknik Direktör Tahsin Tam, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“BU IŞIĞI YAKTIK”
Sivas Belediyespor maçı ile ilgili konuşan Tam, ''Kazanmamız gereken bir maçtı. Çocuklarıma anlattım neler yapabileceğimizi. İç sahada kendimizi daha güçlü hissediyoruz taraftarımızla bütünleştiğimizde. Tabii ki bu kadar farklı bir skor olabileceğini tahmin etmiyordum. Bu farklı skor bizi çok mutlu etti oyuncularımızın özgüven kazanması adına. İhtiyacımız olan bir skordu. Şehrin böyle bir galibiyete çok ihtiyacı olduğunu görmüş olduk. Pozitif atmosfer tabii ki şehirde bir hareketlenmeye de sebep oldu. Biz bir şeyler ürettiğimizde taraftarımızın, şehrin ileri gelenlerinin, bizim yanımızda olacağını zaten biliyorduk, Biz onlara bir şeyler sunmalıydık. Mücadele, pozitif futbol, onlara bu ışığı yaktık. Onlar da bizi destekleyecek. Biz daha fazla çalışacağız daha fazla gelişeceğiz” dedi.

“TÜRK FUTBOLUNDA SÖZ SAHİBİ OLACAKLAR”
Bursaspor markasına çok güvendiğini söyleyen başarılı çalıştırıcı, “Ben de bu Bursaspor markasının içinde yetişmiş bugünlere gelmiş biriyim. Ne kadar değerli olduklarını, o farkındalığı yaratmak istiyorduk futbolcularımızda. Kendilerine dönük çünkü çok özel kumaşa sahipler. Çok çalışmak zorundalar, çok çalışacaklar, aşkla işlerine bağlı kalacaklar. Bu markaya değer katacaklar. Onlar için çok büyük bir fırsat. İnşallah hep beraber Bursaspor’u ayağa kaldırmakta bu mücadelede başarılı oluruz. Bundan sonraki maçlarda üzerine koyarak devam edeceğiz. İlk başladığımız günden itibaren her geçen gün değişim gösteriyor oyuncu kardeşlerim daha da gelişerek devam edip Türk futbolunda söz sahibi olacaklar” ifadelerini kullandı.

“MÜCADELE EDECEĞİZ”
Amed maçı ile ilgili konuşan Tam, “Amed maçı zor gibi gözüken bir maç. Orada yoğun bir taraftar kitlesine karşı oynayacağız ama bu da bu maç da bizim güçlenmemizi sağlayacak. Bizim seyircimiz her ne kadar oraya yasaktan dolayı gidemeyecek gibi gözükse de biz onları her zaman yanımızda, arkamızda hissediyoruz. Yani onları mutlu edecek mücadeleyi biz orada vereceğiz. Biz güçlü bir takımız. Türkiye'nin en büyük markalarından biriyiz. Mücadele edeceğiz sizler de taraftarımızda bunu görecekler. Biz baskıdan korkmayız, o bizi güçlendirir. Oyuncularımızı da güçlendirecek. Bu baskıyı zaten kaldırmak zorundalar. Çünkü yeteneklerini etkileyen faktörlerden birisidir. Baskıyı iyi yönetebilen, dış etkenleri yönetebilen oyuncular yıldız oyuncular olabiliyor. Onlar için iyi bir tespit olacak” şeklinde konuştu.

“GELİŞİMİN DEVAMI GELECEK”
Sakatlarla ilgili konuşan Tam, “Tahmin ediyorum bugün bir Furkan Emre ve Hasan da aynı şekilde aramızda olacak gibi gözüküyor. Gribal enfeksiyonu vardı Kubilay’ın. İki gündür antrenmanlara katılmıyor belki o da toparlayabilir. Yarın daha net bir fikir sahibi olabiliriz oyuncularla ilgili. Durmadan takım üzerine düşünüyoruz. Sürekli opsiyonlar üzerinde çalışıyoruz. Ekibimle beraber hangi oyuncumuzdan nerede daha fazla verim alabiliriz bunu zaman içinde biz de daha iyi görmeye başladık. Bu maçta evet farklı bir opsiyon denedik. Emin olun gelişim devam edecek. Bunu siz de göreceksiniz” dedi.

 

Tahsin Tam röportajını bu açıklamayla tamamladı:

“Sezon başı söylediğim gibi; biz planımızı kısa, orta ve uzun vadede yaptık. Biz kalmasak bile bizden sonra gelecek arkadaşlarımız üzerine koyarsa hem maddi, hem de manevi olarak parıl parıl yeteneklere sahibiz. Daha kadroda değerlendiremediğimiz oyuncularımız var, onlar da gelecekler. Birkaç sene içerisinde Avrupa'dan çok ciddi teklifler alacak bu kardeşlerimiz. Hazır oyuncu sayımız her gün yükseliyor. Oyuncularımızın üzerindeki stres azalıyor. Aslında karma bir takımız. Alt yapıda bile bir arada oynamamış oyuncularımız. Farklı yaş gruplarından oyuncularla kurulmuş bir kadroyuz. Bütün oyuncularımız birbirine alışıyorlar. Taraftarımızdan güç alıyor oyuncularımız. Sezon başı olacağımızı düşündüğüm yerdeyiz. Fiziksel ve mental olarak yükseliyoruz. Hatta daha farklı yarışlar içerisinde de olabiliriz. Taraftarımızı umarım her zaman sevindiririz."


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BERAT ALTINDİŞ'İN ZOR ANLARI!
Yayınlanma 21 Eylül 2022, Çarşamba 19:21:04
BursaspordaBugün