SÜPER KUPA MAÇI BURSA’DA OYNANABİLİR!


Yayınlanma 08 Kasım 2023, Çarşamba 12:24:00
Güncelleme 08 Kasım 2023, Çarşamba 12:24:00
BursaspordaBugün

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder, şampiyon divan kurulu başkanlarıyla aldıkları ortak kararla Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak olan Süper Kupa maçının Arabistan’da değil Türkiye’de oynanması gerektiğini duyurdu. Sakder ayrıca mücadelenin Bursa’da oynanması için görüş bildirdi.

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder‘in açıklaması şöyle; “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyetimizin 100. yılında oynanacak olan ‘Süper Kupa’ final maçının yabancı ülke topraklarında oynanması kararını uygun bulmuyoruz.

100 yıl Cumhuriyet kupası olarak, Atatürk‘ün evlatları olan Türk gençliğinin karşılaşmayı sahip oldukları topraklarda izlemesi, millet bilinci ile hangi takım taraftarı olursa olsun Türkiye sınırları dahilinde yaşaması bicimde arzumuzdur.

Galatasaray ve Fenerbahçe Divan başkanlık kurullarının almış oldukları karar ve açıklamalarına katılıyoruz.”

Bu beyanatın şampiyon divan kurulları tarafından ortak bir kararla alındığını belirten Sakder ayrıca, Süper Kupa müsabakasının Bursa’da oynanması için de girişimde bulunduğu ve Yüzüncü Yıl Atatürk Sütaş Stadyumu’nun bu maça ev sahipliği yapabileceğini belirtti.


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR’DAN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ!
Yayınlanma 08 Kasım 2023, Çarşamba 12:24:00
Güncelleme 08 Kasım 2023, Çarşamba 12:24:00
BursaspordaBugün