RIDVAN GÜLTEKİN: “8 AYDA 10 MİLYON TL HARCADIK!”


Yayınlanma 17 Eylül 2022, Cumartesi 11:22:56
Güncelleme 17 Eylül 2022, Cumartesi 11:22:56
BursaspordaBugün

Bursaspor Asbaşkanı Rıdvan Gültekin, “Stadyumumuza, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’ne ve Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’ne 8 ayda toplam 10 milyon TL harcadık. Ama kulübün kasasından 1 kuruş para çıkmadı” dedi.

Bursaspor Asbaşkanı Rıdvan Gültekin önemli açıklamalarda bulundu. Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında Gültekin, “Göreve başladığımızdan itibaren tesislerimizi bakıma aldık. Ama bu tesisler yapıldıktan sonra hep pansuman yapılmış. Biz bunların gerekli çalışmalarını yaptık. Ayrıca göreve geldiğimizde 120 personelimiz vardı. 80 ile yola devam ettik, 40 ile yollarını ayırdık. Hepsinin tazminatını ödedik. Bu yol ayrımı tamamen maddiyattan dolayıydı. Bu kişilerin çoğuna iş imkanı da sağladık. Çünkü bu kişiler Bursa’nın evlatları, Bursaspor’umuzun sevdalılarıydı. Şu anda kulübümüzde çok güzel bir aile havası var. Birbirimize yetiyoruz.”

“Sadece günübirlik bakımlar yapılmış”

Gültekin şöyle devam etti: “Vakıfköy Tesisleri’mize değinmek istiyorum. Burası bizim yuvamız. Çocukların beslenmelerini ve yattıkları yerleri görünce vicdan azabı çektim. İlk önce buraya el atmayı düşündüm. 18 odamın rutubet içerisindeydi. Hepsinin boyası, badanası, çatısı, tüm bakımları yapıldı. Sayın yöneticimiz Selim Yolgeçen’in de çok büyük katkıları var. 4 tane çim sahamız var. Sadece günübirlik bakımları yapılmış. Biz hepsini yeniledik. Vakıfköy’le alakalı da çalışmalarımız devam ediyor.”

“Futbolcularımızın odaları bakımsızdı”

Özlüce Tesisleri’nden bahseden Rıdvan Gültekin, “Rahmetli Hikmet Şahin bize çok güzel tesis yapmış. Buraya girerken heyecanlanarak ve tüylerim diken diken olarak girdim. Ama içine girince çok üzüldüm. Bu kadar güzel tesis nasıl bu kadar bakımsız kalabilir? Geçmiş yönetimler hiçbir şey yapmamış, günübirlikte hamleler yapılmış. Futbolcuların odalarında tavanlar simsiyah, halılar kokuyordu. Yemekhanede yenen yemekleri görseniz biz nasıl Bursaspor’uz dersiniz. Her şeyin en kalitelisini yapmaya çalışıyoruz. Klimaların çoğu çalışmıyordu. Hepsini revize ettik. Çim makinaları arızalıydı. Dışarıdan birilerine rica ediyorduk. Bunları da hallettik."

“Tarla sular gibi sulama yapılıyordu”

“Özlüce Tesisleri’mizde 4 tane sahamız var” diyerek sözlerine devam eden Asbaşkan Rıdvan Gültekin, “Bunlar çok güzel yapılmış. Ben saha uzmanı değilim. Ama ben 6 ayda sahalara nasıl bakılacağını öğrendim. Fakat daha önce kum, gübre, tohum dışında hiçbir şey yapılmamış. Biz bu 4 tesisimize de el attık. Sulama tesisatları dahi çalışmıyordu. Tarla sular gibi sulama yapılıyordu. Bunları da değiştirdik. Çim kalitesi kötü olan sahalarımızı yaktık, kuruttuk, oralara serme yapacağız. Altyapı çalışmalarımız bitti. Ekim de olacak. Sahalarımız Avrupa standartlarında olacak” ifadelerini kullandı.

“8 ayda 10 milyon tL harcadık”

Rıdvan Gültekin ayrıca, “Türkiye’nin gözbebeği stadyum yapıldı. Gurur duyduk. Stat yapıldığında bize natamam teslim edildi. Bize devreden yönetimler, biliyorum ki stadyumu gezmemişler. İddia ediyorum. Maloz yığınları ile karşılaştık. Fareler cirit atıyordu. Hep arıza olmuş hep kenara atılmış. Biz 8 ayda Vakıfköy, Özlüce ve stadyuma 10 milyon TL’ye yakın para harcadık. Kulüp böyle sıkıntıdayken nasıl böyle harcama yaptınız derseniz de, biz kulübün kasasından 1 kuruş para harcamadık. Ben yönetim kurulundaki arkadaşlarıma ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederim. Biz stadyumun geleceğini de düşünüyoruz. Bakım sözleşmeleri yapıyoruz” dedi.


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
İŞTE THİEVY BİFOUMA’NIN YENİ TAKIMI!
Yayınlanma 17 Eylül 2022, Cumartesi 11:22:56
BursaspordaBugün