RECEP GÜNAY: “KULÜP KAPANMASIN DİYE ADAY OLDUK”


Yayınlanma 11 Haziran 2023, Pazar 16:06:29
Güncelleme 11 Haziran 2023, Pazar 16:06:37
BursaspordaBugün

Bursaspor’a başkan olmak isteyen ancak yeteri kadar geçerli imza toplayamayan Recep Günay, “Bursaspor’u bu riske sokmamak için aday oldum. Kulüp kapanmasın diye aday olduk. Buradaki düzen devam etsin diye bunu yapıyorsunuz ama Bursaspor taraftarı rahat değil” dedi.

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’ne gelerek Bursaspor’a başkan adayı olmak isteyen tek isim olan Recep Günay, topladığı imzalarla ilgili yaşadığı sıkıntı sonrası başvurusu kabul olmadı.

Bu konuyla ilgili yasal sürecin de takipçisi olacaklarını belirten Günay, şunları söyledi: “Bursaspor Kulübü’nün başkan adayı olarak buraya geldim. Eksiklerimizi verdiler. Onlar kendi açısından haklı. Kanunlarla hareket ettik. Kanunlar tüzükten üstündür. Dernekler Kanunu 68. maddesinden, dernek üyeleri eşit hakka sahiptir. Eşitliği bozan uygulamalar yapılamaz. Genel Kurul Üyesi’nin, bir üye ölmüşse ya da genel kuruldan düştükten sonran üyelik hakkı yoktur. Aidatını yatırmadı deme hakkı yoktur kimsenin. Kimse kendine göre tüzük hazırlayamaz. Tüzüklerde ne yazdığı hiç önemli değil. 100 üyeden fazla üyemiz var, almak yükümlüdürlerdir.”

‘BURSASPOR’U BU RİSKE SOKMAMAK İÇİN ADAY OLDUM’

Recep Günay şöyle devam etti: “Kayyumdan bahsedildi. Biz daha evvelden genel kurul yaptığımızda Furkan Banaz istifa ettikten sonra kimse aday olmadı. Üçüncüye kongreye götürme hakkı yok. Eğer bir dernek yönetim oluşturamazsa fesih olunur diyor. Bursaspor’u bu riske sokmamak için aday oldum. 15 gün süre kazandıralım ve adaylık süreci devam eder diye aday olduk. Burada feshi olursa sorumlu kim olacak? Kongre yapacak yetki kalmadı. Yasa neyse odur. Devam ederse problem yok. Etmediğinde kulüp fesih olursa bunun sorumlusu kim olacak? Kulüp kapanmasın diye aday olduk. Buradaki düzen devam etsin diye bunu yapıyorsunuz ama Bursaspor taraftarı rahat değil.”


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu şanlı bursasporu feristagi gelse kurtaramaz neyin kazanmasından bahsediyor sevgili recep Günay kapanan kapanmış iyi düşünmüşunde hirsizlar nerede bu kulübü bu hale getiren adam diye geçinen soytarılar yazik ettiler canım sehire
12.06.2023 / 15:45:38
Ahmet s


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR YÖNETİMİNDEN ACİL TOPLANTI!
Yayınlanma 11 Haziran 2023, Pazar 16:06:29
Güncelleme 11 Haziran 2023, Pazar 16:06:37
BursaspordaBugün