RECEP ALTEPE’DEN ATATÜRK STADI VE TİMSAH ARENA AÇIKLAMASI!


Yayınlanma 30 Ocak 2023, Pazartesi 15:31:42
Güncelleme 30 Ocak 2023, Pazartesi 15:31:58
BursaspordaBugün

Bursa Atatürk Stadı’nın yıkımı ve Timsah Arena’nın yapımı ile ilgili eski Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe çarpıcı açıklamalar yaptı.

Eski Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Atatürk Stadı’nın yıkımı ve Timsah Arena ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Altepe, Bursa Atatürk Stadı'nın neden yıkıldığı hakkında "Stadı ben yıkmadım. Stadımızı aynı yerinde yapacaktık. Ankara'ya 33 bin kişilik projelerimizi gönderdik, onaylandı. Cumhurbaşkanımız da destek verdi ve bütçemiz 100 milyon oldu. Halk arasında yarışma da yaptık. Timsah figürlü stat seçildi. Her şeyi hazırladık. Hatta, yerinde yapılan statların en güzeli, Fenerbahçe stadının yöneticileriyle toplantı yaptık. Fenerbahçe başkanı o zaman Aziz Yıldırım'dı. Aziz Yıldırım ve ekibiyle yönetim binasında toplantı yaptık. Daha sonra toplantıya stadı yapan müteahhitleri de çağırdık. Bir hafta sonra Avrupa UEFA kupası finali vardı. Alman takımıyla, Rus takımının… Oraya da gittik stadın full halini görmek için. Her şeyi hazırladık. Fakat mevcut stat inşaatının başlanırsa durma ihtimali vardı. Çünkü, kapalı tribünü Kültürpark'ın içinde kalacaktı. Biz Kültürpark'ın içine girince orda bulunan restoranlar ve büyük ağaçların hepsi gidiyordu. Ancak tüm Türkiye'de statlar yenilendi. Herkesin stadı yeni, Bursaspor'un stadı gecekondu gibi mi kalacak. Cumhurbaşkanımız Kültürpark'a dokunulmamasını, Kültürpark'ın yeşil alan içerisinde olmasını ve stadın yerinin değiştirilmesini uygun buldu. Buttim ova olduğu için kabul edilmedi. Biz de stadı projedeki yerine, şu an bulunan konumuna inşa ettik. Stadın eski yerinde yapılması maliyeti 2 kat azaltıyordu ancak Şampiyon bir takımın Şampiyonlar Ligi’nde oynamış ve oynayacak bir takıma yakışan stat yapılması için mücadele ettik. Cumhurbaşkanımız Ankara'da Büyükşehir Belediye Başkanlığı için elimi kaldırdığında stadın yeri konusunda da açıklama yapmıştı" ifadelerini kullandı.

“YENİ YAPILAN STADYUM BURSA’YA YETMEZDİ…”

Bursaspor'un ve stadyumun durumu ile ilgili soruya Recep Altepe "Avrupa kupalarında, Şampiyonlar Ligi’nde oynayan bir takıma stat yaptık. Eğer Avrupa kupaları bu statta oynanmayacaksa kapatmak lazım dedik. Çünkü eski statla alakalı riskler vardı. Bunun için yaptık stadı. Bu stat Bursa'ya yetmez, eğer şu anda Bursaspor şampiyonluğa oynasa yeni yapılan bu stada yetmez. Şuan bulunduğu ligde bile şampiyonluğa oynasın bu stat dolar. Şampiyonluğa oynasın yeter ki. Şehrin nüfusu 3 milyonu geçmiş. Bursaspor şampiyon olduğunda bütün Türkiye sallanıyordu. Ülkenin dört bir yanında timsah yürüyüşü gerçekleştirdiler. Ayrıca bir yıl boyunca İstanbul'un iki köprüsünde bayrağımız dalgalandı. Bize bu yakışır. Bursaspor stadının tapusu bizim. Buradaki sıkıntı maalesef Bursaspor'umuzun küme düşmüş olması” dedi.“BURSASPOR ŞAMPİYON OLACAK DEDİM OLDU”

Recep Altepe son olarak şunları söyledi: “Ben Osmangazi Belediye Başkanı’yken Bursaspor sıkıntıdaydı. O dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik ile birlikte Almira Otel’de toplandık, bir liste yaptık ve herkesi çağırdık. Orada 8,5 milyon para toplandı ve valilik hesabına yattı, o yılları öyle geçirdik. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olunca dedim ki kimseye gerek yok. Bütün sanayicilerde kampanya başlattım. Herkese 250 bin lira daha fazlası yok. Herkes yardım etti. Tüm futbolcuların borcu günü gününe ödendi. Bursaspor en iyi iki futbolcusunu Sercan ve Volkan'ı satmıştı. Galatasaray'la anlaşmıştı. Toplantı yaptık, dediler ki 'Sercan'ı ve Volkan'ı Galatasaray'a verdik hayırlı olsun' olmaz dedim, Bursaspor şampiyon olacak. 'Olamayız biz hiç transfer yapmadık bizim hedefimiz 4'üncülük' dediler. Olmaz, şampiyon olacağız. En iyi iki adamımızı satarsak şampiyon olamayız dedim. Halkın destekleriyle, iş adamlarının destekleriyle Bursaspor'un borcunu sıfırladık. Bursaspor böyle şampiyon oldu. Bursa taraftarıyla, siyasetçisiyle, sanayicisiyle bir bütün olursa yine yeniden eski günlerimize döneriz.”


Kaynak: politicshaber.com


BU HABERİN YORUMLARI
Stadı şimdiki yerine yapmaktanda Ankara yolu üzerinde bir yere yapsaydıniz hem trafik yoğunluğu az hemde Yrnişehir hava alanına yaķın hemde gelen rakip takım yada taraftar sehir içine girmeside halolacaktı ama rant için yediniz takımin başını şimdide o dedi bu dedi deseniz nolur boş bir röportaj bence
30.01.2023 / 16:54:13
serkan bahçekapılı
Allah bildiği gibi yapsın sizi , söyleyecek söz bulamıyorum sizin için ????????????????????????????
30.01.2023 / 16:30:50
Uğur AŞKIN


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
AMED MAÇI ÖNCESİ BÜYÜK TEHLİKE!
Yayınlanma 30 Ocak 2023, Pazartesi 15:31:42
Güncelleme 30 Ocak 2023, Pazartesi 15:31:58
BursaspordaBugün