PROVAKASYON! BURSASPOR TARAFTARI İSYAN ETTİ…


Yayınlanma 21 Aralık 2023, Perşembe 10:00:44
Güncelleme 21 Aralık 2023, Perşembe 10:00:53
BursaspordaBugün

Bursaspor taraftar grubu Teksas, “Normal bir havada geçen Diyarbekirspor karşılaşmamız, ne yazık ki sonunda yine bir provokasyona sahne olmuştur. Futbolcularını basın ve kamuoyunun önüne atan Recep Günay’ı da bir an evvel kongre tarihini açıklamaya çağırıyor, gözaltındaki taraftarlarımızın da serbest bırakılmalarını bekliyoruz” açıklaması yaptı.

Teksas’tan yapılan açıklama şöyle; “Taraftarlarımızın sağduyulu yaklaşımı ve günlerdir yaptığımız itidal çağrıları sayesinde, kaostan beslenen bazı odakların beklentilerini boşa çıkararak oldukça normal bir havada geçen Diyarbekirspor karşılaşmamız, ne yazık ki sonunda yine bir provokasyona sahne olmuştur.

Kentimizde, daha önce Gaffar Okkan’ın hatırasına armağan ettikleri şampiyonlukları gibi güzel ağırlanan konuk ekibin profesyonellikten nasibini almamış futbolcusu B.Y., attığı golün ardından tribünlere yaptığı etik ve kural dışı hareket ile gerginliğe neden olmuş, çıkan olaylar neticesinde bazı taraftarlarımız gözaltına alınmıştır. Sosyal medyaya yansıyan bazı görüntülerde, olaylar içerisinde yer alan bir başka oyuncunun karşılaşma başında okunan İstiklal Marşı’na eşlik etmekten imtina ettiği de görülmüştür.

Tüm bu yaşananları, kamuoyunun takdirine bırakıyor, yaptığı mesnetsiz ve akıldan uzak açıklamalar ile de ne yazık ki kendi futbolcularını basın ve kamuoyunun önüne atan Recep Günay’ı da bir an evvel kongre tarihini açıklamaya çağırıyor, gözaltındaki taraftarlarımızın da serbest bırakılmalarını bekliyoruz."


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
ENVER CENK ŞAHİN NEDEN BURSASPOR’DA KALMADI?
Yayınlanma 21 Aralık 2023, Perşembe 10:00:44
Güncelleme 21 Aralık 2023, Perşembe 10:00:53
BursaspordaBugün