ONURALP BİTİM İLE ALİMPİJEVİC ARASINDA İLGİNÇ DİYALOG!


Yayınlanma 29 Ağustos 2023, Salı 12:25:23
Güncelleme 29 Ağustos 2023, Salı 12:25:33
BursaspordaBugün

Bursaspor’dan NBA takımlarından Chicago Bulls’a giden Onuralp Bitim, yeşil-beyazlı takımdayken Başantrenör Alimpijevic’le yaşadığı bir diyaloğu anlattı.

Bursaspor’dan NBA takımlarından Chicago Bulls'a transfer olan Onuralp Bitim, katıldığı Socrates Stüdyo'da Kaan Kural ve İnan Özdemir'in sorularını yanıtladı.

Onuralp Bitim şunları söyledi: “Bursaspor‘da bir sıçrama yapacağımı biliyordum. Kendime güvenim olmasa Bursa‘ya gitmez ve o riski almazdım. Kulüp ve kariyer olarak daha garanti bir yol çizmeye çalışırdım. Bugüne kadar hayatımda hep bir çıkış anı yakalamayı hayal ettim. Benim için bunu kolaylaştıran insanlardan birisi de Dusan Alimpijevic oldu. Kendisine bana kattığı değerler için çok teşekkür ederim. Ben Bursa‘ya ilk gittiğimde antrenmanda Dusan‘ın bir seminere gitmesi gerekti. Yardımcı antrenörler ile idmana çıktık. Bana yardımcı antrenörlerimizden birisi durmadan “Onuralp sen şöyle geç” diyor. Sonra set oradan başlıyor. Bunun idmanda sürekli olduğunu görünce “Beni toptan bilerek mi uzaklaştırıyorsunuz;? Ben topla gayet iyi oynayabiliyorum” dedim. Bu sözlerim Alimpijevic‘e gitmiş. Bana ertesi gün “Odama gel” diye mesaj attı. Ben de gittim. Bana “Sen top mu istiyorsun?” dedi. “Evet” dedim. “Top ile oynayabileceğini düşünüyor musun?” dedi. “Kesinlikle” dedim. “Sen kendini o kadar yukarıda görüyorsun he. Madem öyle bu *****min topunu sana vereceğim. Ve sen de topu almanın ne kadar büyük bir hata olduğunu anlayacaksın.” dedi. Alimpijevic daha sonra bir röportajında ise “Neyse ki; ben haksızdım” ifadelerini kullandı. Bursaspor‘da oynarken Kevarrius Hayes ile pota altında hiç sıkıntı yaşamadık. Biliyordum ki Hayes bloklayacak. Kafamızda bu algı vardı. John Holland bambaşka bir seviyedeydi. Andrew Andrews benim çok sevdiğim ve çok şey öğrendiğim bir oyuncuydu. Peri masalı gibi bir sezon geçirmiştik."

BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR'DA AYRILIK! GENÇ FUTBOLCU VEDA ETTİ...
Yayınlanma 29 Ağustos 2023, Salı 12:25:23
Güncelleme 29 Ağustos 2023, Salı 12:25:33
BursaspordaBugün