ÖMER FURKAN BANAZ’DAN FIFA VE CAS AÇIKLAMASI!


Yayınlanma 02 Şubat 2023, Perşembe 18:58:51
Güncelleme 02 Şubat 2023, Perşembe 18:58:59
BursaspordaBugün

Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz, iki dönem transfer yasağı ile ilgili gelişmelerin olumsuz olduğunu belirterek, CAS süreci ile ilgili de lehlerine dönüş beklemediklerini dile getirdi.

Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz, Divan Kurulu toplantısında FIFA ve CAS süreci ile ilgili bilgi verdi. Başkan Banaz, “FIFA tarafından almış olduğumuz transfer yasağı ile ilgili de ciddi çalışmalar yapıyoruz. Biliyorsunuz ki puan silme cezası almadık. Kulüp lisansını çözdük şimdi sıra filiz lisansta. Sonrasında da transfer tahtası var… Tek istediğimiz Bursaspor’un mevcut yüklerinden kurtulması. Geleceği doğru şekilde planlamak ve sürdürebilir sözleşmeler yapmak için gayret ediyoruz. Bizlere kolaylık gösterenlere de ayrıca teşekkür etmek isterim” dedi.

“BİZ TAKIMIMIZDAN UMUTLUYUZ"

Banaz şöyle devam etti: “Kulüp lisansı ile olan süreç çok zorluydu. Vergi ve sigorta ile ilgili borçları bertaraf etmemiz lazımdı. Büyükşehir Belediye Başkanımız da bize önemli yardımlarda bulundu. Bu işlerin Ankara ayağı da oldu. Bursa ve Bursaspor’u telafuz ettiğimiz de bize çok yardımcı olundu. Filiz lisansı ve transfer tahtası ile ilgili de gayretimiz sürüyor. İki dönemli transfer yasağımız var. FIFA verdi bu cezayı. Arabuluculuk girişimlerimiz oldu. CAS sürece dahil olmadan yapabilir miyiz? diye düşündük. Ama geri dönüşler olumsuz oldu. Yazılı olarak da başvuru yaptık. Arabuluculuk için negatif geri dönüş oldu. Çıkmamış candan umut kesilmez diyerek süreci buralara kadar kovaladık. Şu anda aldığımız izlenim ve yönlendirme, iki dönem kalıcı transfer yasağı ile karşı karşıya kalacağız gibi duruyor. CAS’taki dava sürecini takip edeceğiz. Ama örnek bir tablo yok önümüzde. Biz takımımızdan umutluyuz. Takımın mevcut duruma verdiği reaksiyon bizi mutlu etti. Taraftarımızın da desteği ile bu atmosferden kurtulmak istiyoruz. Futbolcularımızın da sadece sahaya odaklanması için elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah 2023 yılının Bursaspor için her şeyin yeniden başladığı ve bütün şehirin bu büyük kulüp çatısı altında buluştuğu bir yıl diliyorum.”


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
INTER VE ROMA, BURSASPORLU FUTBOLCUYU TAKİP EDİYOR!
Yayınlanma 02 Şubat 2023, Perşembe 18:58:51
Güncelleme 02 Şubat 2023, Perşembe 18:58:59
BursaspordaBugün