ÖMER FURKAN BANAZ: “BU KULÜBÜ YAŞATMAK İSTİYORSAK…”


Yayınlanma 06 Temmuz 2022, Çarşamba 11:23:43
Güncelleme 06 Temmuz 2022, Çarşamba 11:23:43
BursaspordaBugün

Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz, “Bursa şehrine ait bu kulübü tekrardan yaşatmak istiyorsak burada herkesin elini taşın altına koyması lazım” dedi. Banaz ayrıca, açık arttırmalı forma kampanyasına camianın ilgi göstermemesine yakındı.

Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz, ‘Yadigar’ formalarının açık arttırmaya çıkarılmasından sonra yaşanan ilgisizlikle alakalı açıklamalarda bulundu.

1 Temmuz'da başlatılan ve 16 Temmuz'a kadar sürecek kampanya ile ilgili açıklamada bulunan Banaz, "Artık durum söylemeden edemeyeceğimiz bir hususa evrilmiş vaziyette. Taraftar ne kadar bu sürecin içerisinde, bu konuyu ne kadar sahipleniyor, şehir bu konuyu ne kadar sahipleniyor, bazen tereddüde düşmüyor değiliz. Topu kerameti 48 tane formayla alakalı bir satış gerçekleşecek ama sadece 6 tane teklif verilmiş durumda. Ben buradan bu konuyla alakalı hem taraftarımıza hem de şehrin ileri gelenlerine bir çağrı yapmış olayım. Bu konuyla alakalı en azından bizim buradaki aşkımız sevgimiz bir noktaya taşınmak isteniyorsa, Bursa şehrine ait bu kulübü tekrardan yaşatmak istiyorsak burada herkesin elini taşın altına koyması lazım” dedi.

“KATLANARAK DEVAM EDEN BİR BORÇ YÜKÜ VAR”

Bursaspor'un yaşaması için kısa vadeli çözümlerin bir işe yaramadığına dikkat çeken Ömer Furkan Banaz "Bizim tek taraflı yapacaklarımızla mevcut yapıyı idare ettirebilmemiz söz konusu değil. Burada herhangi bir işlem yapacaksak da bu işten küllüm kurtulmayla alakalı gibi bir strateji geliştirmemiz lazım. Bizim bütün uğraşımız bu yönde. Yani kısa vadeli pansumanların peşinde koşmuyoruz. Bunların bundan önceki süreçlerde de bir katma değer üretmediği de ortada. Katlanarak devam eden bir borç yükü var. Biz burada sorunsuz, sıkıntısız bir Bursaspor'u nasıl oluştururuz onun gayreti içerisindeyiz. Bu bahsettiğim husus çok cüzi rakamlar ama en azından konunun sahiplenilmesi bakımından bu sürece destek olacak insanların da bakış açılarında önemli mihenk taşlarından biri olduğunu düşünüyorum. Bu konuyla alakalı hem şehirden hem taraftarımızdan sahiplenilmesi ve pozitif bir sürecin Bursaspor nazarında nihayetlendirilmesiyle alakalı talebimiz ve ricamız var” ifadelerini kullandı.


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR İSTEDİ GÖZTEPE’YE GİTTİ!
Yayınlanma 06 Temmuz 2022, Çarşamba 11:23:43
BursaspordaBugün