O TEPKİLER BURSASPOR TARAFTARINI ÜZDÜ!


Yayınlanma 22 Şubat 2023, Çarşamba 12:18:22
Güncelleme 22 Şubat 2023, Çarşamba 12:18:39
BursaspordaBugün

Deprem nedeniyle Kahramanmaraş’a giden Alperen Tüccar, küçük bir depremzedeye Bursaspor forması hediye etmişti. Sosyal medyada gelen tepkiler sonucu açıklamalarda bulundu. “Biz bu edilen hakaretleri asla hak etmedik. Lakin kim ne derse desin, ne bizler, ne de Hacı Mehmet ömrümüzün sonuna dek o kısacık duygu dolu anı unutmayacağız” ifadelerini kullandı.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki deprem sonrası Bursaspor taraftarı Timsah Arena’da yardım kolileri yolladıktan sonra Kahramanmaraş’a gidip depremzedelere yardımda bulunmuştu.

Yeşil-beyaz sevdalısı Alperen Tüccar orada minik bir gence Bursaspor forması hediye edip, ‘Artık o da Bursasporlu’ ifadelerini sosyal medyada paylaşmıştı.

Bu paylaşımın ardından tepkiler alan Tecer, Bursasporda Bugün’e açıklamalarda bulundu.

"SELAMLARIMIZI İLETTİK"
Bursaspor taraftarları olarak depremin 3. Gününde Kahramanmaraş’a yaraları sarmak için gittiklerini söyleyen Tüccar, “Orada birbirinden harika insanlar, çocuklar tanımıştık. İçlerinden bir çocuk vardı ki, neşesi bedeninden büyük. Hacı Mehmet olarak tanıdınız siz onu. Futbol aşkı ile dolu sıcacık bir kalbi vardı. Bu futbol sevgisine istinaden yanımızda bulunan Bursaspor formasını ona hediye etmek istedik. O anki sevinci, mutluluğu, bize sarılışı her şeye değerdi. Bu mutlu anı, bir fotoğraf karesi ile ölümsüzleştirmek istedik ve sosyal medya hesabımızdan paylaşarak hacı Mehmet'in selamlarını ilettik sizlere” dedi.

"ÇOK ŞEY GÖRDÜK"
Sonrasında bu paylaşımın ardından çok tepki aldıklarını söyleyen Bursaspor sevdalısı, “Ancak bu yürek ısıtıcı olaya kızanlar ve bizi ağır ithamlarla suçlayanlar oldu. ‘Bu soğuk havada forma mı hediye edilir?’ ‘Sizler futbol fanatiği düşüncesizlersiniz’, ‘Vicdansızlar’ ve ağıza alınmayacak küfürler, hakaretler yağmaya başladı. Bizler hem enkaz bölgelerinde, hem çadır ve yardım bölgelerinde görev aldık. Çok şey gördük, çok şey yaşadık. Fakat bu an bizim için çok özel ve anlamlıydı” ifadelerini kullandı.

"İYİKİ VARSIN ARKADAŞIM"
Orada büyük bir özveriyle çalıştıklarını söyleyen Tüccar, “ Orada yardım etmek demek, bir tas çorba verip, üzerine bir mont giydirmek demek değil, kırılan bir kalbi, korku dolu bir gönlü de tamir etmeye çalışmaktı. Biz bu edilen hakaretleri asla hak etmedik. Lakin kim ne derse desin, ne bizler, ne de Hacı Mehmet ömrümüzün sonuna dek o kısacık duygu dolu anı unutmayacağız. Aramızdaki o sevgi bağı sonsuza dek sürecek. İyi ki varsın arkadaşım, iyi ki varsın Hacı Mehmet” açıklamalarında bulundu.

 


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR GÜNE HIZLI BAŞLADI!
Yayınlanma 22 Şubat 2023, Çarşamba 12:18:22
Güncelleme 22 Şubat 2023, Çarşamba 12:18:39
BursaspordaBugün