MUSTAFA GÖNDEN YETENEKLERİ PARLATTI! SÜPER LİG’E BURSA’DAN 7 FUTBOLCU...


Yayınlanma 29 Mayıs 2022, Pazar 10:08:40
Güncelleme 29 Mayıs 2022, Pazar 10:08:40
BursaspordaBugün

Bursaspor’un eski futbolcusu ve sportif direktörü Mustafa Gönden, basın mensuplarına Best Young Players projesinin ilk kampı hakkında bilgi verdi.

Bursaspor’un eski futbolcusu ve sportif direktörü Mustafa Gönden Best Young Players projesinin ilk kampını gerçekleştirdi. Bu projeyle Amatör olarak futbol oynayan oyuncuları Süper Lig takımlarının scoutlarına izleten Gönden, kampa katılan 46 oyuncunun 10’unun Süper Lig takımları tarafından denenmeye alınacağını açıkladı.

“YABANCI OYUNCU SEMPAZİTANLIĞI VAR”
Mustafa Gönden Futbol Akademisi’nde bugün basın ile bir araya gelen Mustafa Gönden, ilk kamp sürecini değerlendirdi. Güzel bir kamp süreci geçirdiklerini aktaran Gönden, “Ülkemizde yabancı oyuncu sempatizanlığı var. Bunun en acı örneklerini biz çektik. Bursaspor’un yıllardır başarısız sürecine şahit olduk. Burada çok iyi çocuklar var onları iyi eğitirsek onları yukarıya çıkartabiliriz dedik ve bu projeye başladık” dedi.
“10 OYUNCUNUN 7’Sİ BURSA’DAN”
Projeye katılan 46 futbolcunun yarısının Bursa’dan katıldığını söyleyen tecrübeli antrenör, “İlk kampımızda Antalya’ya gittiğimizde güçlü bir ekiple gideceğimizi söylemiştik ve bunu yaptık. Oyuncularımız spor spikeri Sabri Ugan ile teknik direktör Yılmaz Vural ile buluştular. Süper Lig scoutlarının izlediği turnuvada 10 oyuncumuz yeni takımları ile denemeye çıkacak ve bu 10 oyuncunun 7’si Bursa’dan” dedi.

“BURSA SADECE VAKIFKÖYDEN İBARET DEĞİL”
Bursa’dan çıkan 7 oyuncuya Süper lig yakınlarının daveti olduğunu söyleyen başarılı çalıştırıcı, “Biz Bursa olarak yukarıda yanlış işler yapıyoruz ama altyapı gerçekten çok iyi. Bu iş bizi gururlandırıyor. Bursa’da bu potansiyel var. Peki Bursaspor niye bu halde? Futbolcu fabrikası Vakıfköy çok değerli ama Bursa sadece Vakıfköy’den ibaret değil. Bundan sonra biz bu çocuklarımızı göndereceğiz. Sahne onlarındı. Gelem scoutların hepsi a takım scoutlarıydı. Doğru gözlere izlettik. Buradan sonra işleri bitmiyor orada bir savaşın içine girecekler. Onların potansiyeli çok yüksek. Biz bu kampı böyle yaptık. Doğru bir planlama doğru bir iş yapmışız” şeklinde konuştu.“88 FUTBOLCU KONTENJANIMIZ OLACAK"
Projenin devamıyla da alakalı konuşan Gönden, “Önümüzdeki süreçte oyuncu sayımızı arttıracağız ve 88 futbolcu kontenjanımız olacak. Süper Lig takımlarından istek geldi ve 2006-2009 doğumlu oyuncuları görmek istiyorlar. İkinci kampımızı bu yaşlar için 27-30 Haziran tarihlerinde gerçekleştireceğiz. 2000 ve 2005 doğumlu oyuncularımız için ise TFF 1. Lig ve TFF 2. Lig takımları çok istekli. İçlerinde çok yetenekli cevherler var. Onlar içinde 30 Haziran – 3 Temmuz arası bir kamp organize edeceğiz. Bir sonraki kampımızda sistemin içine menajerleri de dahil edeceğiz” şeklinde konuştu.


“DAHA YETENEKLİ OYUNCULAR VAR AMA BİLİNMİYOR"
Hatayspor’dan davet alan Tuncay Yapıştır, “Turnuvaya giderken bu kadar verimli olacağını düşünmüyorduk. 4 arkadaş gittik herkes çok sıcak kanlıydı bir anda aile gibi olduk. Beyazıt’ta klasman takımlarımız var ama gelip Beşiktaş ya da Hatayspor orada sizi izlemiyor. Bellide daha yetenekli oyuncular var ama hiç bilinmiyorlar. Ben Beyazıt’ta kalsaydım daha ileriye gidemeyecektim ve belkide A takımda kalacaktım. Ama şimdi Hatay’a gideceğim” dedi.

“EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞTIM"
Hatayspor’dan davet alan Umut Tokdemir ise: “İlk başta bu kadar şey beklemiyordum. Olursa olur olmazsa olmaz dedim ama hep çalıştım. Beklentim bu kadar değildi. Kampta her şey çok iyiydi. Çok mutluydum orada. Bu güzel ortamda scoutların önünde mücadele etme fırsatı bulduk. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım çok güzel bir kamptı” dedi.

İşte Bursa’dan katılıp Süper Lig daveti alan futbolcular:Tuncay Yapıştır: HataysporEfe Bilgeç: BeşiktaşUmut Tokdemir: HataysporMuhammed Enes Anavatan: Fenerbahçe .Muhammed Yusuf Yıldız: Beşiktaş, KayserisporMehmet Efe Ersoy: Hatayspor, Fenerbahçe, Kayserispor ve Beşiktaş


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
EMİN ADANUR DÖNEMİNE İNCELEME! 
Yayınlanma 29 Mayıs 2022, Pazar 10:08:40
BursaspordaBugün