MUSTAFA GÖNDEN: “BU İŞLEYİŞ VE DÜZEN DOĞRU DEĞİL”


Yayınlanma 03 Ocak 2024, Çarşamba 17:15:17
Güncelleme 03 Ocak 2024, Çarşamba 17:15:28
BursaspordaBugün

Bursaspor Sportif Direktörlük görevinden istifa eden Mustafa Gönden sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Gönden, “Ben gelmeden önce kulüp içerisinde kurulmuş olan bir düzen vardı ve bu düzen içerisinde kendime özgür bir alan yaratamadım. İyi niyet olabilir ama bu işleyiş ve düzen maalesef ki çok doğru değil. Karar almakta da, uygulamakta da büyük zorluklar yaşadım” dedi.

Bursaspor Sportif Direktörü Mustafa Gönden, görevi neden bıraktığını açıkladı. Sosyal medya hesaplarından uzun bir metin yayımlayan Gönden, görevi bırakma sebebiyle ilgili olan bölümde şu ifadelere yer verdi: “Mustafa Gönden’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde: “Bursaspor Kulübünde Sportif Direktör olarak görev aldığım 16 Ekim 2023 tarihinden bugüne kadar devam eden görevimin sonuna gelmiş bulunuyorum. İlk olarak, göreve geldiğim günden, bugüne kadar yapılanları ve yaşananları sürekli gözlemledim ve öncelikle durumu analiz etmeye çalıştım. Mevcut durumun ne kadar zor olduğunu bilmeme rağmen, elimden gelenin en iyisini yapmak için mücadele ettim ve gerçekten büyük bir sorumluluk aldım. Bu geçen süre içerisinde sabahtan gece yarılarına kadar çalışmama rağmen, benden beklenen performansın, maalesef ki muhtemelen yüzde 10’u ile devam edebildim.”

“DAHA PROFESYONEL OLUNMASI GEREKİYOR”

Gönden şöyle devam etti: “Sebebine gelirsek, ben gelmeden önce kulüp içerisinde kurulmuş olan bir düzen vardı ve bu düzen içerisinde kendime özgür bir alan yaratamadım. İyi niyet olabilir ama bu işleyiş ve düzen maalesef ki çok doğru değil. Karar almakta da, uygulamakta da büyük zorluklar yaşadım. Olması gereken yapının daha kurumsal ve daha profesyonel olması gerektiğini düşünüyorum. Ama bunu oluşturacak özgürlüğe ve süreye sahip olamadım. Gönlümden geçeni de, yapmam gerekeni de, benden beklenen katkıyı da verememiş olduğumu görmek beni oldukça rahatsız ediyor. Geç kalınmadan Bursaspor için yapılması gereken çok şey var. Umarım bunları yapacak döneme bir an önce geçilebilir. Yönetimimizdeki kişilerle ilgili düşüncelerime gelecek olursak; Hepsi kulübün düzelmesi için ellerinden geleni yapıyorlar. Maddi manevi bir çok zorlukla mücadele etmeye çalışıyorlar. Zor bi dönemde, ağır bir yükü taşımak için mücadele ediyorlar. Allah hepsine kolaylıklar versin.”


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
MURAT SÖZKESEN YİNE YOK!
Yayınlanma 03 Ocak 2024, Çarşamba 17:15:17
Güncelleme 03 Ocak 2024, Çarşamba 17:15:28
BursaspordaBugün