MURAT SÖZKESEN: “HER ŞEYİN FARKINDAYIZ!”


Yayınlanma 26 Ekim 2023, Perşembe 17:41:30
Güncelleme 26 Ekim 2023, Perşembe 17:42:02
BursaspordaBugün

Bursaspor Teknik Sorumlusu Murat Sözkesen, Serik Belediyespor maçıyla ilgili olarak, “İyi bir kadroyla maç yapacağız. İşin gerçeği de bu. Her şeyin farkındayız. Buna göre hazırlanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bursaspor Teknik Direktörü Murat Sözkesen, hafta sonu deplasmanda Serik Belediyespor ile oynayacakları maçla ilgili Antalya kampında konuştu.

Sözkesen Adıyaman FK karşısında alınan galibiyetin takıma olumlu yansıdığını, Serik Belediyespor karşısında da hedeflerinin sahadan üç puanla ayrılmak olduğunu söyledi. 

Bursaspor Teknik Direktörü Murat Sözkesen'in açıklamaları şu şekilde: “Biz takım olarak bazı doneleri gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz. Bu göreceli bir durum herkesi memnun etmeyebilir. Ama burada bir süreç var. Anlık yaşıyoruz bu süreci. Önümüzdeki haftalara da dokunarak plan dahilinde devam ediyoruz. Adıyaman FK maçı bizim için üç puanla bitmesi gereken ve hafta içinde bu doğrultuda hazırlandığımız bir maçtı. Zor olacağını zaten biliyorduk. Ama sahada ne istediğini bilen, oyun disiplininden hiçbir zaman kopmayan bir futbolcu grubu vardı. Özetle şuna değinmek istiyorum, Bizi çok memnun eden şey şu: Penaltı kaçırdıktan sonra bile takımın verdiği reaksiyon. Takım birlikteliği açısından bizim için çok güzel bir anekdot oldu. 90 +’da gol bulduk. Çocuklar bulundukları stres ortamından uzaklaşmasını bildiler.  3 puan olarak da hanemize yazdırdık. Bu bizim için de teknik ekip için de inanılmaz bir duyguydu. Bunların sık sık tekrarlanmasını temenni ediyoruz.” 

YAPTIKLARI İŞ HİÇ KOLAY DEĞİL

“Biz takım içerisinde eksik gördüğümüz bazı şeyleri birlikte olarak halletmek istiyoruz. Bunun tamamen amacı şuydu:  takım olarak bir arada kalabilmek, sorun varsa sorunları kendi aramızda çözebilmek, beraber stres ortamından uzak durabilmek. Çocukların yaptıkları iş kolay değil. Çünkü Bursaspor camiası çok büyük bir camia. Ve bütün sorumluluk bu genç kardeşlerimizin üzerinde. Saha bölümünden bahsediyorum. Bunlar kolay iş değil. Dışarıdaki insanlar kolay gibi görebilir. Çünkü Bursaspor sahaya 11 kişi çıkıyor. Ama düzeltmemiz gereken, başarmamız gereken daha çok işimiz var. Bunları en azından kolaylaştırabilmek için takım birlikteliğini ön planda tutuyoruz. Şu andaki ortam güzel. Çocukların stresten uzak kaldığı bir ortam var. Antrenman bölümünde herkes istekli, arzulu ciddi. Adıyaman FK maçından sonra bir rahatlama ve olaylara pozitif anlamda reaksiyonları çok daha güzel. Zaten istediklerimiz bu. Maçların skorlarının iyi olmasını hepimiz çok istiyoruz. Bazen kazalar olacak, bazen kötü oynayacağız ama totaline baktığımız zaman ilkyarı nezdinde kafamızda planladığımız bir puan var. Ona ulaşmaya çalışıyoruz.” 

HER ŞEYİN FARKINDAYIZ 

“Adıyaman FK maçından sonra o karşılaşmayla ilgili analiz yaptık. Sonra Serik Belediyespor maçıyla ilgili çalışmalarımıza başladık. Serik Belediyespor puan olarak bizimle beraber ama şunu söyleyebilirim, iyi futbol oynayan bir takım. İstekli ve arzulular. Oyunu orta yönde oynayabilen, ön tarafta ikiye birlerle rakibe sorun yaşatabilen bir takım. Onların kadroları da hemen hemen genç. İyi bir kadroyla maç yapacağız. İşin gerçeği de bu. Her şeyin farkındayız. Buna göre hazırlanıyoruz. Hedefimiz buradan üç puanla dönebilmek. Bunun için gerekli olan bütün hazırlıkları yapıyoruz. Maçtan sonra da gülen taraf olmak istiyoruz.”

BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR MAÇI ÜCRETSİZ!
Yayınlanma 26 Ekim 2023, Perşembe 17:41:30
Güncelleme 26 Ekim 2023, Perşembe 17:42:02
BursaspordaBugün