MEMLEKET PARTİSİ'NDEN BURSASPOR AÇIKLAMASI!


Yayınlanma 30 Eylül 2022, Cuma 12:17:32
Güncelleme 30 Eylül 2022, Cuma 12:17:32
BursaspordaBugün

Memleket Partisi Bursa İl Başkanı Hasan Yıldırım, Bursaspor'un Diyarbakır'da yaşadığı olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bursaspor'un Amedspor maçının ardından yaşadığı olaylar sonrası Memleket Partisi Bursa İl Başkanı Hasan Yıldırım, bir basın açıklamasında bulundu.

Yıldırım yazılı olarak yaptığı açıklamada, "Güzide şehrimiz Bursa’mızın değerli Bursaspor taraftarları ve değerli Bursalılar, hepinizi saygı ile selamlıyorum. 25 Eylül Pazar günü Amedspor – Bursaspor arasında yapılan futbol müsabakasında yaşanan olayların ve tribün de açılan paçavraların spor ahlakı ile uzaktan yakından ilgisi yoktur. Bu olaylar Türkiye futbol kamuoyunu ve tüm halkımızı derinden yaralamıştır. Sporun birleştirici gücünü hakim kılmak adına, bu olaylar öncesi gerekli önlemleri almayan başta TFF Başkanı Sayın Mehmet Ekşioğlu’nu ve güvenlik görevlilerini kınıyoruz" dedi.

GEREKLİ CEZALAR VERİLMELİ
Bu tarz olayların yaşanmaması gerektiğini bildiren Yıldırım, "Bu olayların yaşanmasından sorumlu olan kişilerin tespit edilerek gerekli cezaların verilmesi konusunda, İçişleri Bakanlığını, Adalet Bakanlığını ve TFF’yi göreve davet ediyoruz. Unutulmamalıdır ki Bursaspor sahipsiz değildir. Her hal ve şart ta şehrimizin takımı Bursaspor’un yanındayız.Bursaspor’un haklarının korunması konusunda güvencemiz Bursaspor’un cevakar ve vefakar taraftarlarıdır. Türkiye ve Bursa spor kamuoyuna saygılarımızla" ifadelerini kullandı.


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Günaydın çaylar içildi bilmem ne oldu siz daha yeni açıklama yapmanız aklınıza geldi
30.09.2022 / 12:24:26
Kadri meriç


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR İSTANBUL ŞANSSIZLIĞINI YIKMAK İSTİYOR!
Yayınlanma 30 Eylül 2022, Cuma 12:17:32
BursaspordaBugün