JOSUE’DEN YILLAR SONRA GELEN İTİRAF!


Yayınlanma 03 Kasım 2022, Perşembe 12:46:30
Güncelleme 03 Kasım 2022, Perşembe 12:46:30
BursaspordaBugün

Bir dönem Bursaspor’da forma giyen Portekizli Josue, Bursaspor günleriyle ilgili ülkesinin basınında açıklamalarda bulundu. Yeşil-beyazlı takım ile ilgili 2. Yıldaki başarısızlığı ile ilgili olarak, “Kulüp başkanı gelir elde etmek için oyuncuların çoğunu sattı ve sonra bu geliri ertesi yıl takıma yatırım yapmak için kullanmak yerine yatırım yapmayı bıraktı” dedi.

2014-2015 sezonunda Bursaspor’a kiralanan ve yeşil-beyazlı takımda 56 maça çıkan Portekizli Josue, ülkesinin basınında açıklamalarda bulundu.

"AT SIRTINDA MI SEYAHAT EDİYORLAR ONU BİLE BİLMİYORUM"
Bursaspor ile ilgili günleriyle ilgili açıklamalarda bulunan yetenekli krampon, “Bursaspor’dan teklif geldiğinde ülkeyle ilgili hiçbir şey bilmiyordum. Arabayla mı yoksa at sırtında mı seyahat ediyorlar onu bile bilmiyordum. İçinde yaşaması zor ve yabancılar için kapalı bir ülke olarak tahmin etmiştim ama oraya vardığımda tam tersini gördüm. Yaşamak için iyi bir ülke, düşmanca bir şey yok. Ve taraftarlar futbolu çok yaşıyor ve oyunculara çok saygı duyuyor. Türkiye'de yaşadığım her şey inanılmazdı. Hatta eşim hala en keyif aldığı ülkenin Türkiye olduğunu söylüyor” dedi.

"2014'TE KÖPRÜ YOKTU"
İstanbul ile Bursa arasındaki mesafeyle ilgili de konuşan Josue, “İki şehir arası uzak değil ama o zaman oraya varmamız biraz zaman aldı. 2014'te yapılmış bir köprü yoktu. Şimdi İstanbul'dan Bursa'ya gitmek bir saat 15 dakika sürüyor ama benim zamanımda ya vapura binerdik ya da arabayla dönerdik. Karımı deniz tuttuğu için körfezi dolanırdık. İstanbul'a ulaşmak arabayla üç saat sürüyordu. Vapurla iki saatti ama ben her zaman otoyol olmamasına rağmen arabayla gitmeyi tercih ettim” dedi.

"OYUNCULARIN HEPSİ YENİYDİ"
Bursaspor’da ilk sezonunda muhteşem bir yıl geçirmesinin ardından ikinci yıldaki başarısızlık ile ilgili de konuşan Joseu, “İlk sezondan ikinci sezona kadar takımda kalan tek oyuncu bendim. Diğerleri gitti. Çok zor bir yıldı, geçiş dönemiydi ve birçok yeni oyuncu vardı ve işler bir önceki yıl kadar iyi gitmedi. Kulüp başkanı gelir elde etmek için oyuncuların çoğunu satmak istedi ve sonra bu geliri ertesi yıl takıma yatırım yapmak için kullanmak yerine yatırım yapmayı bıraktı. Oyuncuların hepsi yeniydi, kalite artık aynı değildi ve oyuncuların iletişim kurması da zaman alıyor. İşler iyice kötü gidince takımdan ilk ayrılmak isteyen bendim” ifadelerini kullandı.


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
ENVER CENK ŞAHİN TARİHE GEÇMEK İSTİYOR!
Yayınlanma 03 Kasım 2022, Perşembe 12:46:30
BursaspordaBugün