İYİ PARTİ'DEN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA! "BURSASPOR YALNIZ DEĞİLDİR"


Yayınlanma 07 Mart 2023, Salı 11:43:15
Güncelleme 07 Mart 2023, Salı 11:43:15
BursaspordaBugün

İYİ Parti Bursa İznik İlçe Başkanlığı geçtiğimiz Pazar günü oynanan Bursaspor-Amedspor maçının ardından bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada 'Bursa ve Bursaspor taraftarı yalnız değildir, tüm kesimleri sağduyulu olmaya çağırıyoruz. Bursa'da, Bursaspor'da sahipsiz değildir.' denildi.

İYİ Parti Bursa İznik İlçe Başkanlığı tarafından yapılan paylaşımda Pazar günü oynanan Bursaspor-Amedspor maçında ve sonrasında yaşananlara tepki gösterildi. 

İYİ Parti tarafından yapılan paylaşımda Bursaspor'un ve Bursa'nın yalnız ve sahipsiz olmadığı, Bursaspor taraftarını tek suçlu ilan etmek ve bütün bir şehri suçlamanın yanlış olduğu açıklandı.

Parti tarafından sosyal medyada yapılan paylaşım şu şekilde:

Futbol müsabakalarında ki fanatizm ve şiddet, ülkemizde genel bir sorundur ve bütün faturanın sadece bir şehrin taraftarlarına çıkarılmayacak kadar da hassas bir konudur. Bursaspor taraftarını tek suçlu ilan etmek ve bütün bir şehri suçlamak, üstelik bir tarafı suçlarken, diğer tarafa müsamaha ile yaklaşmak abesle iştigaldir, ayrıca ciddiyetle de bağdaşmaz.

Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günlerde ortak acılarımızı paylaşıp birbirimize daha sıkı kenetlenmemiz gerektiğini düşünüyoruz.

Et ve tırnak olmuş, Türkiye Cumhuriyetine bağlı milletimizin her bir ferdi bizim için değerlidir. Kutuplaştırıcı söylemler toplumumuza yarardan çok zarar verecektir.

Bursa ve Bursaspor taraftarı yalnız değildir, tüm kesimleri sağduyulu olmaya çağırıyoruz. Bursa'da, Bursaspor'da sahipsiz değildir.

İYİ Parti Bursa Teşkilatları olarak il başkanlığı ve 17 ilçe başkanlığı olarak her daim yanlarındayız.

Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
SEZER SEZGİN'DEN ÖZEL AÇIKLAMALAR!
Yayınlanma 07 Mart 2023, Salı 11:43:15
Güncelleme 07 Mart 2023, Salı 11:43:15
BursaspordaBugün