İŞTE BURSASPOR MEVCUT YÖNETİMİNİN PROJELERİ!


Yayınlanma 26 Nisan 2024, Cuma 11:26:36
Güncelleme 26 Nisan 2024, Cuma 11:27:01
BursaspordaBugün

Bursaspor Sosyal Sorumluluklar, Taraftar ve Projelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Efe, Bursaspor’a 3 aylık değil 5-10 yıllık projeler üreterek geldiklerini dile getirerek, detaylar paylaştı.

Bursaspor Sosyal Sorumluluklar, Taraftar ve Projelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Efe, geniş kapsamlı yapılan basın toplantısında şunları söyledi: “4 aylık süre için göreve geldik. Bursaspor tarihinin en kısa yönetimi olacak. Biz takımı değil, kulübü kurtarmaya geldik. Biz önümüzdeki 5-10 yılın projeleri için çalıştık. Gelişmeler de olduk. Umut ışığı da doğmuş bulunuyor. Bursaspor sevdalıları karamsar olmasın. Bursaspor daha da kötüye gitmeyecektir. Dünyada birçok kulüp var defalarca düşmüş ancak sonrasında geri dönmüş… Bursaspor parayla değil, akılla yönetilen bir sistem için çalışıyoruz.”

BURSASPOR’A HASTANE MÜJDESİ

Orhan Efe şöyle devam etti: “Özlüce Tesisleri’nin çatısına güneş enerjisi projemiz başladı. Bursaspor kendi enerjisini üretecek. Yap işlet devret yöntemiyle bunu gerçekleştireceğiz. Özlüce Tesisleri’ne sosyal tesisler, mağazalar, cafeler yapmayı planlıyoruz. Hukuki süreç takip edilirken, tesislerle alakalı da mimari çalışmalar devam ediyor. Bir diğer gelir getirici projemiz ise Vakıfköy Tesisleri’ne 150 kişilik kompleks kazandırmaya çalışıyoruz. TFF ile de mutabık kaldığımız bazı hususlar var. Milli Takım’larda burada çalışacak. Stadyumda da spor organizasyonları dışında farklı projelerle gelir getirici organizasyonlar yapmayı planlıyoruz. Hastane açılacak. 8 tane eczane kazandırmak ve otopark alanıyla Bursaspor’a ciddi gelir sağlayacak projeler oluşturduk.”

“MUSTAFA BOZBEY’LE GÖRÜŞÜR, GÖRÜŞMEZ…”

Projelerle ilgili bilgi vermeye devam eden Efe, “Bursaspor Kültür ve Sanat Akademisi projemiz var. Hamitler Kent Mezarlığı dolma noktasına geldi. Bursaspor’un bu konuda da adım atarak ciddi gelir getirici projemiz var. Ayrıca şirketleşme konusunda da çalışmalarımız sürdürülüyor. Gerekli çalışmalar sonrasında Olağanüstü Kongre ile bu duruma duyuracağız. Altyapıda da çalışmalarımız devam ediyor. 7-8 yaşındaki çocuklarımızı her konuda eğitmeyi planlıyoruz. Yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’le görüşemediğimiz için henüz bu konularda yol alamadık ama görüşür görüşmez icraatlara başlayacağız. Bizim yerimize başka bir yönetim gelirse de onlarla bu projeleri paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

“YÖNETİM OLARAK GÖREVİMİZİ LAYIĞIYLA YAPTIK”

Orhan Efe, “Bursaspor’da kurumsal hafızanın kalmadığını gördük” diyerek şöyle devam etti: “Bütün dosyaları ve kararların bulunduğu arşivi tekrar ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Geçmişini bilmeyen kurumlar, geleceğini bilemezler. Bursaspor Kadın Platformu oluşturmak gibi de bir düşüncemiz var. Merinos AKM’yi de konser vermek için kullanacağız. Biz 3 aylık değil 5-10 yıllık projeler düşündük. Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, BRSO, kent dinamikleriyle yapacağımız görüşmeler sonrası da adaylığımızı değerlendireceğiz. Bursaspor’un bir orkestra şefine ihtiyacı var. Onun da Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey olacağını düşünüyoruz. Bu projelerin hayata geçmesinde de en büyük etken olacak. Parayla değil, akılla yöneten bir Bursaspor’dan bahsediyoruz. Bunu gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Gurur duyarak söylüyorum ki biz yönetim olarak camianın güvenini kazandık. Biz layıkıyla görevi yerine getirdik ve tamamlıyoruz. Projelerle ilgili görev verilmesi halinde biz kaldığımız yerden devam ederiz.”


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BAŞKAN SİNAN BÜR’DEN FLAŞ MUSTAFA BOZBEY AÇIKLAMASI!
Yayınlanma 26 Nisan 2024, Cuma 11:26:36
Güncelleme 26 Nisan 2024, Cuma 11:27:01
BursaspordaBugün