HÜSEYİN ÇİMŞİR: “BURSA ŞEHRİ BURSASPOR’A HEMEN SAHİP ÇIKSIN!”


Yayınlanma 30 Kasım 2023, Perşembe 12:38:43
Güncelleme 30 Kasım 2023, Perşembe 12:38:52
BursaspordaBugün

Bursaspor’un 2010 kadrosunda yer alan Hüseyin Çimşir, “Umarım bundan herkes ders alır ve planlamaları daha doğru yaparlar. Bursa şehrinin bir an önce Bursaspor’a sahip çıkması gerekiyor. Bursaspor’un o eski güzel günlere yeniden dönmesi için herkesin gerekli desteği sağlayacağını umuyorum” dedi.

Bursaspor’un efsane kadrosunda yer alan Hüseyin Çimşir, Spor Arena’ya açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli futbol adamı, Bursaspor’un bu durumu ile ilgili duyduğu üzüntüyü belirterek, “Bizim dönemimizde iyi bir ortam ve yeniden yapılanma vardı. Türkiye’nin farklı takımlarından yabancı ve yerli gençlerle tecrübelilerin birleştiği bir organizasyon vardı. Benim olduğum ilk yıl şampiyonluk gelmişti. Şampiyonlar Ligi’nde oynamıştık. Ondan sonraki sene ligi 3. sırada bitirmiştik. Teknik ekibin, yöneticilerin, taraftarların, futbolcuların ve şehirdeki insanların güzel bir birlikteliği vardı. Şampiyonluk sonrası süreçte, Bursaspor maalesef yönetimsel anlamda sıkıntılar yaşadı ve bugünkü duruma geldi. Doğru planlama yapılamadı. Bu durum benim gibi Bursaspor’a hizmet etmiş insanları üzdü. Kolay bir süreç değil.”

“YANLIŞ YÖNETİMLER VE ANLAYIŞLAR…”

Hüseyin Çimşir şöyle devam etti: “Türk futbolunun Bursaspor gibi takımlara ihtiyacı var. Bu kulüplerimizi yaşatmamız gerekiyor. Herkesin sorumluluk alıp bu sıkıntılı süreçte taşın altına elini ve gövdesini koyması gerekiyor. Bursaspor’u tekrardan ayağa kaldırmak gerekiyor. Bursaspor’a 2 yıl hizmet ettim ve orada güzel günlerim geçti. Bursa’nın, el ele vererek bu sıkıntılı süreci atlatacak bir camia olduğunu düşünüyorum. Bursa, yetiştirdiği futbolcular ve ülke futboluna verdiği hizmetlerden dolayı Türk futbolu için önemli bir şehir. Bu durum aslında Bursaspor’la ilgili değil. Ülkemizde böyle futbolla özdeşleşen şehirler var. Maalesef uzun süredir yanlış gelen yönetimler ve anlayışlar, kulüpleri ciddi anlamda bir borca sokuyor ve problemler ortaya çıkarıyor. Umarım bundan herkes ders alır ve planlamaları daha doğru yaparlar. Bursa şehrinin bir an önce Bursaspor’a sahip çıkması gerekiyor. Bursaspor’un o eski güzel günlere yeniden dönmesi için herkesin gerekli desteği sağlayacağını umuyorum.

BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR’DA OYNAMAK İSTEMİYORLAR! FENERBAHÇE VE TRABZONSPOR...
Yayınlanma 30 Kasım 2023, Perşembe 12:38:43
Güncelleme 30 Kasım 2023, Perşembe 12:38:52
BursaspordaBugün