HARUN TEKİN’DEN DİKKAT ÇEKEN BURSASPOR AÇIKLAMASI!


Yayınlanma 26 Eylül 2022, Pazartesi 16:51:49
Güncelleme 26 Eylül 2022, Pazartesi 16:51:49
BursaspordaBugün

Bursaspor’un eski kalecisi Harun Tekin, Hürriyet’e açıklamalarda bulundu. Deneyimli file bekçisi, "Bursaspor'un bu durumda olmasına üzülüyorum. Bu liglerde olmayı hak etmiyor" dedi.

Bursaspor’da uzun yıllar forma giyen Harun Tekin, Hürriyet Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu.

“BU LİGLERDE OLMAYI HAK ETMİYOR”
Tekin Bursaspor günleri ile de ilgili dikkat çeken sözler söyledi. Bursaspor’un kendisinde yerinin farklı olduğunu söyleyen Tekin, “8 sene futbol oynadım ve belli bir yerlere gelmemde büyük rol oynamıştır. Güzel yıllar geçirdim iyisiyle, kötüsüyle. Tabi ki de Bursaspor'un bu durumda olmasına üzülüyorum. Bu liglerde olmayı hak etmiyor. Ama bazı yanlış şeyler de oldu bu duruma gelmesinde” dedi.

“NEREYE KADAR ÇIKAR BİLMİYORUM”
Bursaspor’un çok fazla oyuncu yetiştirdiğini söyleyen Tekin, “Belli bir süreden sonra, ikinci lige kadar düştükten sonra oyuncular da oynuyor ama belirli hedefleri oluyor. Onlar da doğal olarak ayrılmak istiyor. Bursaspor camiası da biraz şeydir, taraftarı da Vakıfköy'e çok önem verdiği için oyuncular bu şekilde ayrıldığı zaman bazı sıkıntılar çıkıyor. Oyuncular da kendilerini düşünerek profesyonel olarak bu şekilde ayrılıklara gidiyorlar. Daha da oyuncu çıkar ama nereye kadar çıkar bilmiyorum. Bu süreçte inşallah daha iyi durumlara gelirler. Temennim o” şeklinde konuştu.

“YANLIŞIN NEREDE OLDUĞU BELLİDİR”
Bursaspor’un durumu ile ilgili sözlerini sürdüren Tekin, “Sonuç olarak baktığımızda koskoca bir camia, şampiyon olmuş bir camia 2. Lig'e kadar düşünüyorsa tabi ki de bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi yönetimseldir. Bu kadar borç, bu kadar para harcıyorsunuz ve 2. Lig'e kadar düşüyorsunuz. Böyle düşünüyorum ben. Tabi ki oynayan oyuncular da belli bir mücadele ediyor, düşüyorsunuz ama baktığınız zaman 2. Lig'e kadar yanlışın nerede olduğu bellidir” ifadelerini kullandı.

 “UZUN BİR SÜRE OYNADIM KAPTANLIK YAPTIM”
Bursaspor’dan ayrılış süreci ile ilgilide konuşan Tekin, “Altyapıdan çıkan oyuncular için, ben de uzun süre orada oynadım ama belirli bir para kazandırarak ayrılmak durumunda kaldı. Fenerbahçe belirli bir para ödedi ve ben de transfer oldum. Bunlar işin doğasında var. Ben 8 sene oynamıştım ve belirli şeyleri tamamlamıştım orada. Uzun bir süre oynadım, kaptanlık yaptım. Belli bir para da kazandırdım. Ben içim rahat bir şekilde ayrıldım ama tabi ki de başka türlü olduğu zaman oyuncu da kendini düşünmek zorunda. Onlar için de bir şey diyemem ama taraftarlar da üzülüyor bu konuda. Özellikle Bursaspor camiası ve taraftarı bu konuda biraz hassastır. Oyuncu da kendini profesyonel olarak kendi şeyine bakmak zorunda.

 


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSALI SİYASETÇİ BÜLENT MUMCU: ‘BURSASPOR SEVGİLERİ YALAN!’
Yayınlanma 26 Eylül 2022, Pazartesi 16:51:49
BursaspordaBugün