GÖKHAN GÜLEÇ: “SİSTEM ASLA BÖYLE GİTMEZ”


Yayınlanma 29 Şubat 2024, Perşembe 13:08:46
Güncelleme 29 Şubat 2024, Perşembe 13:08:57
BursaspordaBugün

Bursaspor Kulübü Projelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Güleç, şirketleşmenin kurtuluş olduğunu ve sistemin asla böyle gitmeyeceğini belirterek, “Şirketleşmekle alakalı çok süreç var. Mikro bütçeler yöneten insanlar, makro düzeyde bütçeleri yönetemez. Biz bu işi hem ulusal hem de global çapta finans uzmanları ile görüşeceğiz” dedi.

Bursaspor Kulübü Projelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Güleç de şirketleşme ile alakalı önemli açıklamalar yaptı. Güleç, “Biz 100 günlük bir görev süresi için buraya geldik. Buradan enkaz edebiyatı da yapabiliriz, top da çeviririz ama biz gelirken bunların hiçbirini yapmamak için geldik. 100 gün sonra da takdiri kongre üyelerine bırakacağız. Projelere baktığımda da içinden çıkılmaz işler gördük. 5 aylık yönetimin 10 yıllık sözleşme imzaladığını da gördük. Biz polemik yaratmak için demiyoruz bunları. Ama sistem böyle asla gitmez. Eskinin derdi ile mi uğracağız, yoksa yeni projelerle mi uğraşacağız. Şirketleşme konusunu Bursa kamuoyuna sunduk ve güzel de tepkiler aldık. Şirketleşmekle alakalı çok süreç var. Mikro bütçeler yöneten insanlar, makro düzeyde bütçeleri yönetemez. Biz bu işi hem ulusal hem de global çapta finans uzmanları ile görüşeceğiz. BTSO’nun üst düzey yöneticileri ile tartışacağız. Belki FIFA’dan bir isim de olacak o masada. Bursa’yı iyi tanıyan isimler de olacak. Camianın da kendi yapısında bir düzeni var. Bu durumlar da bizi aşıyor. Biz gündeme getirdik ve gerekli mercilere durumu ilettik. Mayıs’taki gelecek olan yönetim kurulunun da bu işte kararlı olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“BİRÇOK MODEL VAR. BARCELONA, AJAX…”

Gökhan Güleç, şöyle devam etti: “Bursaspor’un faydasına ne gerekiyorsa onu yapacağız. Tek bir modeli oylatmak istemiyoruz. Birden fazla modele bakıyoruz. Barcelona, Twente, Ajax, Blacburn Rovers modelleri gibi hepsine bakıyoruz. Elimizden gelen ne varsa masaya koyacağız. Üst düzey durum bunlar. 1,5 milyar TL’lik artı bütçeyi dahi biz yönetemeyiz. Bunlar için finans uzmanları lazım. Kaldı ki biz eksi 1,5 milyar TL bakiyedeyiz. Kimse de bu rakamlarla muhattap olmadı. Bunları yönetecek insanların profesyonel olması gerekiyor. Biz çok ortaklı bir yapı düşüncesindeyiz. Bursa’nın vazgeçilmez kişilerinin de bu konuda somut adımlar atması gerekiyor. Bursaspor camiasının tüm unsurlarının işin içine katmamız gerekiyor. Kongre üyeleri de başrolde olabilir. Ancak bazı şeylerin de mahrem konuşulması gerekiyor. Bursaspor’un hassasiyetinin de farkındayız.”


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR’DAN ŞİRKETLEŞME AÇIKLAMASI!
Yayınlanma 29 Şubat 2024, Perşembe 13:08:46
Güncelleme 29 Şubat 2024, Perşembe 13:08:57
BursaspordaBugün