GALİP SAKDER’DEN JET AÇIKLAMA! “HUKUKİ MÜTALAAYA BAŞVURULDU!”


Yayınlanma 06 Ocak 2024, Cumartesi 10:02:24
Güncelleme 06 Ocak 2024, Cumartesi 10:28:22
BursaspordaBugün

Bursaspor Sicil Kurulu’nun belirlemelerine göre yeşil-beyazlı yönetimin usulsüz şekilde 136 ismi üye yapması sonucunda Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder de açıklama yaptı. Sakder, “İlk listeye kıyasla, aidatını zamanında yatırmış üyelerin oy hakkına ilişkin düzenlemenin işlendiği hazirun listesindeki üye sayısında, 130’un üzerinde farkın tespit edildiği bildirilmiştir. Söz konusu bildirim üzerine Divan Kurulumuz tarafından hukuki mütalaaya başvurulmuştur” dedi.

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Değerli Bursasporlular; Bilindiği üzere genel kurul süreci, tüzüğümüz gereği Üye Sicil Kurulu gözetiminde yürütülmektedir. Adayların eşit ve adil bir seçim yarışı içinde yer alması adına Üye Sicil Kurulu tarafından gerçekleştirilen incelemede; ilk listeye kıyasla, aidatını zamanında yatırmış üyelerin oy hakkına ilişkin düzenlemenin işlendiği hazirun listesindeki üye sayısında, 130’un üzerinde farkın tespit edildiği bildirilmiştir.

Söz konusu bildirim üzerine Divan Kurulumuz tarafından hukuki mütalaaya başvurulmuştur.

Evrak kontrol süreci tamamlanmamış olan ve bir kısmında da eksiklik bulunan Sicil Affı başvurularının; genel kurul üye listesi içerisine, erken dahil edildiği anlaşılmaktadır. Başvuru sahibi eski üyelerimiz, süreç tamamlanıncaya kadar, genel kurulu misafirlere ayrılan kısımda takip edebilecektir.”

YETERLİ ŞARTLARI SAĞLAYANLARI ÜYELİĞİ KESİNLEŞECEK!

“6 Ocak 2024 Cumartesi saat 15:00-17:00 arasında Divan Başkanlığı tarafından Başkanlık için başvurular alınacak ve Üye Sicil Kurulu tarafından yapılan inceleme sonrasında, yeter şartları sağlayanların adaylığı kesinleşecektir.”

4 ASGARİ ÜCRET VERİLECEK

“Üyelik kıdeminin yanı sıra, 7405 sayılı yeni spor yasası hükümlerine göre adli sicil arşiv kaydı yönünden de başvurular kontrol edilecektir. Adaylar ayrıca 4 asgari ücretten az olmamak üzere Bursaspor Kulübü’ne bağışta bulunmaya davet edilecektir. Seçim takvimine göre cumartesi günü sadece başkan adayı başvurusu alınacağından aday kabul salonuna aday adayı beraberinde yalnızca 2 kişi kabul edilecektir.”

LİSTELER ÇARŞAMBA GÜNÜ

“10 Ocak 2024 Çarşamba günü ise başkan adaylarının listeleri ve bağımsız olarak seçime girecek Denetim / Hukuk Kurulu listeleri, yine 7405 sayılı yasa uyarınca Üye Sicil Kurulu’nca incelenecektir.

Seçim sürecine ilişkin Divan Başkanlığımız tarafından daha önce yapılan açıklamalara dikkat edilmesi adaylar için önem arz etmektedir. Olağanüstü Seçimli, İdari ve Mali Genel Kurul’un, 60 yılı geride bırakan kulübümüzün tarihine yakışır bir düzende gerçekleştirilmesi arzusuyla, camiamıza hayırlı olmasını diliyoruz.”


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR SİCİL KURULU’NDA FLAŞ AÇIKLAMA!
Yayınlanma 06 Ocak 2024, Cumartesi 10:02:24
Güncelleme 06 Ocak 2024, Cumartesi 10:28:22
BursaspordaBugün