GALİP SAKDER’DEN FLAŞ AÇIKLAMA! 'ZORUNLU BİR YASAK YOK!'


Yayınlanma 29 Kasım 2023, Çarşamba 15:10:42
Güncelleme 29 Kasım 2023, Çarşamba 15:10:43
BursaspordaBugün

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder, kamuoyunu meşgul eden konularla ilgili flaş açıklamalar yaptı. Sakder, “Bursaspor’un kapanması söz konusu değil. Transfer dönemi devre arasında bitecek. Yönetimin, transfer yapma ile ilgili önünde zorunlu bir yasak ihtimali söz konusu olamaz” dedi.

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder, Başkan Recep Günay ve yönetimi hedef alan açıklamalarda bulundu.

Sakder, ‘Türk Spor Kamuoyuna’ başlıklı yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Kazandığı şampiyonluk ile ülke sporunda yeni bir dönemin ve kulüplerde hedef dönüşümünün kapısını aralayan Bursaspor’un; yanlış söylemlere bina edilerek kapanacağı yönünde gerçek dışı bir algı oluşturulmasını şaşkınlıkla karşılıyoruz.

Hiçbir gerçekliği bulunmayan ve sosyal medyada mesnetsiz şekilde yayıldığı üzere, Tahkim Kurulu’nun bir kararı ile kulübün kapatılması söz konusu olamayacağı gibi; Bursaspor’un tahkimde herhangi bir dosyası bulunmamaktadır.

Ayrıca, 2022 Ekim ayında eski oyuncumuz Luka Capan’a karşı ödemenin zamanında yapılmaması nedeniyle, FIFA nezdinde alınan 2 dönem transfer yasağından başka bir cezamız bulunmamaktadır. FIFA transfer yasağının 2023-24 sezonu ara transfer dönemiyle sona ereceği sabittir.

Geçmişte görevdeki yönetimlerin transfer tahtası olarak addedilen kısıtlamayı, ödemeleri gerçekleştirerek ortadan kaldırması nasıl mümkün olmuş ise; gerekli ifaları yerine getirilebilecek bir yönetim kurulunun, transfer yapma ile ilgili önünde zorunlu bir yasak ihtimali söz konusu olamaz.

Gerekli ödemelerin yapılması halinde Ocak ayında başlayacak ara transfer için kısıtlamanın tamamen kaldırılması ile birlikte gerçekleştirilmesi istenen transferlerin de önünde bir engel bulunmamaktadır.

Kulübümüzü köklü geçmişinde olduğu gibi yarın da önemli başarılarıyla ülkece gururlanacağımız günlere geri döndürecek genel kurul üyelerimizin, bu yönde iradesini ortaya koyacağının bilinmesini isteriz.

Camiamız, içinde bulunduğu bu geçici buhran dönemini; şampiyonluktaki inanmışlık, hedefe adanmışlık ve doğru bir organizasyonla aşacak insan kaynağına ve güce muktedirdir. Saygılarımızla…”


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
OZAN İPEK: “UTANÇ VERİCİ, BURSASPOR’A EL ATILMASI LAZIM”
Yayınlanma 29 Kasım 2023, Çarşamba 15:10:42
Güncelleme 29 Kasım 2023, Çarşamba 15:10:43
BursaspordaBugün