GALİP SAKDER'DEN BAŞKAN ADAYLARINA ÇAĞRI!


Yayınlanma 12 Ekim 2022, Çarşamba 17:39:50
Güncelleme 12 Ekim 2022, Çarşamba 17:39:50
BursaspordaBugün

Bursaspor Yönetiminin istifa edip, Olağanüstü Genel Kurul kararı almasından sonra yaşanan son gelişmeler konusunda Divan Yönetim Kurulu Başkanı Galip Sakder, yaptığı açıklamada camiayı sakin ve akılcı olmaya davet etti.

Başkan adayı olacakların Genel Kurul öncesi Bursaspor kulübünün bugünkü genel ve özellikle mali konularda bilgi sahibi olmalarını isteyen Sakder, “Bursaspor Kulübü’nde son 6 yılda 6 olağanüstü ve 2 olağan kongre yapılarak 5 ayrı Başkan göreve gelmiştir. Bu durum camiada kriz üstüne krizler yaratmıştır. Ancak; olası başkan adaylarının bu göreve talip olmadan önce kulübün alacak, verecek ödenecek dosyalar ile ilgili yani mali yapısı konusunda bütün bilgilere sahip olmalarını istiyoruz. Genel Kuruldan sonra bu konulardan bilgimiz yoktu, şaşırdık gibi bahanelere sığınmamalarını istiyoruz. Geçmişte bunları yaşadık’’ dedi.

“İSTİFA KARARINA SAYGILIYIZ AMA…”
Divan Yönetimi olarak bir çok girişimlerde bulunduklarını ve Başkan Ömer Furkan Banaz Sportif Direktör İsmail Ertekin ile görüşerek kulübün son durumu hakkında geniş bilgi sahibi olduklarını, futbolcuların ve idari personelin maaşlarının ve deplasman giderlerinin düzenli olarak ödendiği bilgisini aldıklarını açıklayan Sakder, ‘’İstifa kararına saygılıyız ancak Bursaspor’un menfaatleri açısından Ömer Furkan Banaz yönetiminin göreve devam etmesinden yanayız .Zaten aday çıkmadığı taktirde tüzüğümüz gereği mevcut yönetim 6 ay daha görevinin başında olacaktır‘’ ifadeleri kullandı.

15 EKİMDE LİSTELER VERİLECEK
Bursaspor Kulübü tüzüğü gereği Başkan adaylarının listelerini Divan Başkanlığına sunmalarının gerektiğini açıklayan Bursaspor Divan Yönetim Kurulu Başkanı Galip Sakder, 15 Ekim Cumartesi günü saat 15.00 ile 17.00 saatleri arasında olası Başkan adaylarının listelerini Özlüce tesislerinde Divan Yönetim Kurulu olarak kabul edeceklerini açıkladı.

SİCİL KAYITLARI GEREKİYOR
Başkan Sakder, başkan adaylarının yürürlüğe giren yeni 7405 sayılı Spor kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanununun 5. Maddesi 4.Fıkrasına göre ‘’Yetkili organlarda görev alacak kişilerin adli sicil ve adli arşiv kayıtlarını’’ başvuru listelerine eklemeleri gerektiğini söyledi.


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURAK KAPACAK DA KAMPANYAYA KATILDI!
Yayınlanma 12 Ekim 2022, Çarşamba 17:39:50
BursaspordaBugün