‘GALATASARAY’A GİTTİM BURSASPOR ŞAMPİYON OLDU!’


Yayınlanma 14 Haziran 2023, Çarşamba 19:00:16
Güncelleme 14 Haziran 2023, Çarşamba 19:00:26
BursaspordaBugün

Bursaspor camiasının unutamadığı futbolcular arasında yer alan Mustafa Sarp, yeşil-beyazlı takımın şampiyonluğu ve kendisinin yaşadığı duyguyu anlattı. Sarp, “Galatasaray’a gittim Bursaspor şampiyon oldu. Ertuğrul Hoca benle dalga geçti. Bursaspor sıradan bir Anadolu takımı değil. Şampiyon olunacağını bilsem kalırdım ama 1 sene sonra yine Galatasaray’a gitmek isterdim” dedi.

2007-2009 yılları arasında Bursaspor forması giyen Mustafa Sarp, o dönemle alakalı yaşadığı ilginç olayları anlattı.

Spor Arena’ya konuşan Mustafa Sarp, “Bursaspor’da çok ciddi performans yakalamıştım. Sadece Galatasaray değil Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor’un da transfer listesindeydim. Şu anda aramızda olmayan rahmetli Başkan İbrahim Yazıcı ile yapmış olduğumuz görüşmede, sezon sonunda mukavelemin bittiğini, benden bir sezon önce de Sinan Kaloğlu’nun Bochum’a transferi, Bundesliga’nın Anadolu takımlarındaki futbolculara dikkat etmesine neden olmuştu. Ben de sayın Yazıcı’ya söylemiştim. İlk hedefim Avrupa diye… Ciddi bir konuşma yaptık. Ama devre arasından sonra bir türlü bir araya gelemedik. O sırada da Ertuğrul Sağlam transferi oluştu. Sezon ilerledikçe hem benim için gelen ciddi teklifler, hem de kulübün yeni sene ile ile ilgili adım atmaması beni köşeye sıkıştırdı. Hala Ertuğrul Hoca ile görüşürüz. Asla onun hakkını inkar edemem. Hatta bir gün mukaveleyi kendi aramızda yapalım, parayı da ben vereyim dediğini hatırlıyorum” dedi.

‘SENEYE ŞAMPİYONLUĞA TAKIM KURUYORUM’ DEDİ

Mustafa Sarp şöyle devam etti: “Ertuğrul Hoca’ya da ‘Hala hareket yok, Galatasaray da ısrarcı davranıyor. Ben görüşeceğim’ dedim. Ertuğrul Hoca da ‘Sakın imza atma ama git görüş’ dedi. Ben de söz verdim ‘İmza atmayacağım’ dedim. 2 gün sonra Bursa’ya döndüm. ‘Galatasaray’ın teklifi bu’ dedim. Ertuğrul Sağlam da ‘Bu saatten sonra sana bir şey söylemiyorum. Seneye şampiyonluğa takım kuruyorum’ dedi. ‘Gel burada seviliyorsun, iyi de oynuyorsun, bizler ve taraftar senden memnun’ dedi. Ben de ‘Mutluyum ama ben Galatasaraylıyım’ dedim. ‘Yaşım da 29 oldu, bu yüzden gitmek istiyorum’ dedim. Sonra gittim Bursaspor şampiyon oldu. Ertuğrul Hoca ve ekibinden çok iyi ayrıldım. Ama 1 gün sonra beni aradılar ve dalga geçtiler. Bursaspor için çok önemli şampiyonluk ama Galatasaray’ı tercih ettiğim için pişman değilim.”

‘BURSASPOR SIRADAN ANADOLU TAKIMI DEĞİL’

‘Şampiyonluk yaşacağını bilseniz gider miydiniz?’ sorusuna ise Mustafa Sarp şu cevabı verdi: “Bursaspor camiası benim için çok özel. Beni bağrılarına bastılar. Tekrar geriye gittiğimde dahi yuhlamadılar. Çiçek verdiler. Galatasaray’da gol attığımda ilk tebrik hep Bursaspor camiasından geldi. Asla haklarını yiyemem. Çok sevilip, güvenildiğiniz bir yerde kesin de şampiyonluk garantisi varsa bir tık öne çıkartır. Çünkü Bursaspor sıradan bir Anadolu takımı değil. Çok büyük bir camia. Orada o şampiyonluğu yaşamak çok isterdim. Ama 1 sene sonra yine Galatasaray’a gideceğimin garantisini verirler de mutlu olurdum.”

BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
ALİ AY, BURSASPOR’A YENİDEN BAŞKAN OLMAK İSTİYOR MU?
Yayınlanma 14 Haziran 2023, Çarşamba 19:00:16
Güncelleme 14 Haziran 2023, Çarşamba 19:00:26
BursaspordaBugün