DUSAN ALİMPİJEVİC’TEN AÇIKLAMA!


Yayınlanma 29 Haziran 2023, Perşembe 14:44:37
Güncelleme 29 Haziran 2023, Perşembe 14:44:42
BursaspordaBugün

Bursaspor başantrenörlüğünden Beşiktaş’a giden Dusan Alinpijevic, sosyal medya hesabından açıklama yayımladı.

Alimpijevic şunları söyledi: “Sevgili dostlar, iki buçuk yıl sonra artık birbirimize veda etme zamanı.

Birlikte tarihi işler yaptık. Geride kalan iki yılda yaptıklarımız kulüp tarihinin sayfalarına altın harflerle yazılacaktır ve bunu kimse elimizden alamaz.

İki yıl üst üste her iki yarışmada da (BSL ve Euro Cup) playofflarda yer aldık. 2021/2022 sezonunda Eurocup’ta final oynadık, 2022/2023 sezonunda ise Süper Lig’de beşincisi olduk. Kulüp tarihinde ilk kez 2022/2023 sezonunda ulusal kupaya katılmaya hak kazandık. Salona dönen seyirciler ve taraftarlar oynadığımız basketbolu çok sevdiler. Sahadaki enerjiyi ve kulüp için savaşma şeklimizi anladılar.

Çok daha büyük organizasyonlar ve bütçelerle rekabet içinde, kulübün saygınlığı için mücadele etmeyi başardık. Kulüp, basketbol açısından da Avrupa çapında tanınır hale geldi.

Geçtiğimiz iki buçuk yılda, kulüpten, şehirden ve taraftarlardan aldığımız tüm saygıya karşılık vermek için ekibim ve oyuncularımla maksimum gayreti gösterdik. Ve bu süreçte kulüpten ayrılma teklifleri alsam da bu fikre ve vizyona sadık kaldım. Son haftalarda olan öngörülemeyen durumlar beni başka bir yola yöneltti.

En derin saygılarımla, Başkan Sezer Sezgin'e, tüm başkan yardımcılarına, yönetim kurulu üyelerine güvenleri ve destekleri için yürekten teşekkür ediyorum. Ayrıca ana sponsorumuz Uludağ firmasına ve adını taşıdığımız, destekleriyle başarıya giden yolu birlikte yürüdüğümüz Frutti Extra’ya teşekkür ederim. Antrenör ekibime, yönetimime, sağlık ekibime ve özverili bir şekilde katılım sağlayan kulüpteki tüm insanlara teşekkür ederim.

Sevgili taraftarların, duyguları için teşekkürler, sevgi ve saygılar.

Bir yanınızın kararı anlamayacağını biliyorum ama birlikte yaptığımız her şeye yine de saygı duyacağınızı umarak selamlarımı yolluyorum. Dusan Alimpijeviç…”


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
ACUN ILICALI’NIN TAKIMI HULL CİTY, BURSA’DA MAÇ YAPACAK!
Yayınlanma 29 Haziran 2023, Perşembe 14:44:37
Güncelleme 29 Haziran 2023, Perşembe 14:44:42
BursaspordaBugün