CAS, FIFA'DAN BURSASPOR İÇİN SAVUNMA İSTEDİ!


Yayınlanma 15 Nisan 2023, Cumartesi 18:31:40
Güncelleme 15 Nisan 2023, Cumartesi 18:31:40
BursaspordaBugün

Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz, Bursasporda Bugün’e CAS kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Banaz, CAS’ın FIFA’dan savunma istediğini kararın henüz kendilerine talep edilmediğini belirtti.

Oktay Kara’nın sunumu Barış Yalım’ın yorumlarıyla gerçekleştirdiği Statta Bugün programına Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz konuk oldu.

Düzce’de gerçekleştirilen yayında Bursaspor’a FIFA’dan gelen 2 dönem transfer yasağıyla ilgili son durumu aktaran Banaz, şu ifadeleri kullandı:

“Kulübümüze gelen 2 dönem transfer yasağına itiraz etmek için 50 bin Frag yatırmıştık ve gerekli merci CAS’a başvurmuştuk. Davanın bir tarafı olduğumuz için mail yazışmalar bize geliyor. Biz savunma yaparken bu kararları FIFA’nın keyfi verebildiğini bazı kulüpler dokuzuncu tekrardan ceza aldığını bazılarının ise üçüncü tekrardan ceza aldığını belirtmiştik. CAS’ta bunu tutarlı bulmuş ki FIFA’dan savunma istedi. FIFA’da, “Maddem çok açık 1’de de uygularım 9’da da uygularım” diyor. Bu hareket bizi bir nebze umutlandırdı. CAS’tan bize ulaşan bir şey yok ama hep birlikte göreceğiz”


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BAŞKAN BANAZ’DAN MUSTAFA VARANK AÇIKLAMASI! “BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE…”
Yayınlanma 15 Nisan 2023, Cumartesi 18:31:40
Güncelleme 15 Nisan 2023, Cumartesi 18:31:40
BursaspordaBugün