BURSASPOR’UN YENİ BAŞKANI SİNAN BÜR OLDU!


Yayınlanma 20 Ocak 2024, Cumartesi 19:29:25
Güncelleme 20 Ocak 2024, Cumartesi 19:29:34
BursaspordaBugün

Bursaspor Kulübü’nde yapılan Olağanüstü Kongre sonucunda rakibi Raşit Barışıcı’dan (240) daha fazla oy alan Sinan Bür (507), yeşil-beyazlıların yeni başkanı oldu.

Bursaspor’da Olağanüstü Genel Kurul gerçekleşti. Merinos Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Kongre sonucunda 507 oy alan Sinan Bür, yeşil-beyazlıların yeni başkanı oldu.

Bursaspor Olağanüstü Seçimli, Mali, İdari Genel Kurulu'na oy kullanma hakkı olan 3086 üyeden 1163'ü katılım sağladı. Sinan Bür’ün rakibi Raşit Barışıcı ise 240 oy alabildi. Kullanılan 750 oyun 3’ü ise geçersiz sayıldı.

BURSASPOR’UN BORCU 1 MİLYAR 298 MİLYON TL

Oylama işlemleri öncesinde yapılan konuşmalarda ilk sözü Bursaspor Kulübü İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Asbaşkan Ali Ekber Kartum aldı. Kartum, Bursaspor’un güncel borcunun 1 milyar 298 milyon TL olduğunu açıkladı.

PUAN SİLME CEZASINI KONGREDE ÖĞRENDİ

Ardından söz alan eski Başkan Recep Günay, kulübün puan silme cezası aldığından habersiz olarak üyelere seslenince Kongre’de gerginlik yaşandı. Bursasporlu bir üye TFF’nin resmi sitesinden açıklanan kararı gösterince Günay da, “Ben görmemişim” dedi.

RECEP GÜNAY VE YÖNETİMİ İBRA EDİLMEDİ

Ardıdan tepkilere dayanamayan Recep Günay, üyelikten de istifa ettiğini açıklayarak toplantıyı terk etti. Olağanüstü Genel Kurul’da yapılan oylama sonucundan da Recep Günay ve yönetimi ibra edilmedi.

RAŞİT BARIŞICI: “SÜPER LİG YOLUNDA KOŞACAĞIZ”

Bu gelişmelerin ardından Bursaspor Başkan adayları konuşma yaptı. İlk sözü alan Raşit Barışıcı, “Süper Lig’in gözbebeği, Anadolu’nun yiğitleri yeni bir zafer için hazır mıyız? Yarınlar bizim olacak. Çalışıp ödenemeyecek hiçbir borç yoktur. İhracat rekorları kıran Bursa ile birlikte yeniden zaferler kazanacaktır. Biz Türkiye’nin dünya markasıyız. Uluslararası firmalar da Bursaspor’u tercih etmiştir, etmeye de devam edecektir. Her zaman dimdik ayakta kalacağız ve Süper Lig yolunda koşacağız. Bursaspor için icraatlar yapmak üzere sizlerden yetki almak için geldim. Bursaspor taraftarının yanında dimdik duracak bir yönetim kadrosu kurduk. Biz de taraftarımızın hep yanında olacağız. Bursaspor’a barış gelecek. Önümüzdeki sezon Bursaspor’umuzu yeniden şampiyon yapacağız. Bursaspor’un hakkını ve hukukunu koruyacağız. Tüm davaların da takipçisi olacağız. Göreve gelmemiz halinde teknik kadro sorunu da kalmayacak. Bursaspor’un ödemelerini yapacak paramız da vardır. Ödemeler düzene girecek. ‘Bursaspor dirilecek’ diyorlar. Hayırdır? Bursaspor öldü mü de dirilecek? Bursaspor’un büyüklüğünü herkese hatırlatacağız. Türkiye’nin her yerinde tekrar Bursaspor forması giyilmesi için var gücümüzle çalışacağız. Şampiyon Bursaspor seslerini Anadolu’da da duyuracağız. Lobisini güçlendireceğiz. Bursaspor’umuzun geleceği için söz sizde. O gün bugündür” ifadelerini kullandı.

SİNAN BÜR: “BURSASPOR’UMUZU DİRİLTMEK İSTİYORUZ”

Sinan Bür ise, Olağanüstü Kongre’de başkan olmadan önce yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “30 küsur senemi Bursaspor’un içinde geçirdim. Futbolculuk, yöneticilik, sportif direktörlük, altyapı sorumluluğu ve TFF’de Güney Marmara Sorumluluğu. Bursaspor’da 7 sene kaptanlık yaptım. Bu forma içinde aile oldum. Bursaspor’da bir tek başkanlık yapmamıştım, onun için soyundum. Bu göreve de arkadaşlarımla yola çıktım. Onurla bu formayı terleten kişiler. Bursaspor’umuzu diriltmek, ayağa kaldırmak ve bu formayı onurla taşıyacak futbolcularla mücadele etmek istiyoruz. Bizim tahta açmak gibi bir hevesimiz yok, öyle bir güç de yok. Ama Bursa ayağa kalkar ve katkı sağlarsa her şey olabilir. Biz genç futbolcularla mücadele edeceğiz. Hayal satmamak, atmamak lazım. Futbolcularımıza mental katkılar sağlamak istiyoruz. Çok yetenekli oyuncularımız var. Biz gerçekçi olacağız. Gelişim liglerinde de çok önemli futbolcularımız var. Başka hedefimiz yok. Şampiyonlar yine Vakıfköy’den çıkacak. Bursa bize güvensin. Bu güveni sağlamak için geldik. Saygılarımı sunarım.”


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR KONGRESİ'NDE HANGİ SANDIKTAN KAÇ OY ÇIKTI?
Yayınlanma 20 Ocak 2024, Cumartesi 19:29:25
Güncelleme 20 Ocak 2024, Cumartesi 19:29:34
BursaspordaBugün