BURSASPOR'UN REZERV TAKIMI BELLİ OLDU! İŞTE İSMİ...


Yayınlanma 29 Ağustos 2022, Pazartesi 11:45:38
Güncelleme 29 Ağustos 2022, Pazartesi 11:45:38
BursaspordaBugün

Bursaspor Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Selim Yolgeçen, Süper Amatör Lig'de mücadele eden Nilüfer 1987 Futbol Kulübü'nü Bursaspor'un bünyesine kattıklarını ve yeşil-beyazlı takımın rezerv takımı olacağını açıkladı.

Bursaspor’da Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Selim Yolgeçen, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

AMAÇ ALTYAPI 
Rezerv takım konusunda önemli görüşmeler yaptıklarını ve nihayete erdirdiklerini söyleyen Yolgeçen, “3 aydır bu süreç sürüyordu. Başta başkanım Ömer Furkan Banaz olmak üzere bu düşüncelerimizi tamamladık. Süper Amatör Lig’de mücadele eden Nilüfer 1987 Futbol Kulübü’nü bünyemize kattık. Bu takımımızın Bursaspor’a kazandırılmasının sebebi tamamen alt yapı patentli futbolcularımızın bu ligde değerlendirilmesi. Aynı zamanda kulübümüz bünyesine katmak istediğimiz futbolcu kardeşlerimizi de tahta sıkıntımızdan dolayı bir geçiş sürecinde kalmaları” dedi.

BÜYÜK FEDAKARLIK
Bu süreçte destek veren herkese teşekkür eden Yolgeçen, “ Nilüfer 1987 kulübünün geçiş sürecinde başta rahmetli Celal Gülayan’ın evlatları Buğra ve Berat Gülayan olmak üzere ve yine senelerce Bursaspor’da yöneticilik yapmış şampiyonluk yaşamış değerli büyüğümüz Hasan Gülayan’ın evlatları Hüseyin ve Ahmet kardeşlerime çok teşekkür ediyorum bu geçiş sürecinde biz kendilerine istedikleri bir rakamı sorduğumuzda ‘Konu Bursaspor ise konu tefarruattır’ dediler ve hiçbir bedel almadan kulübü Bursaspor’a hediye ettiler” şeklinde konuştu.

FARKLI AMAÇLAR DOĞRULTUSUNDA DEĞİLİZ
Bu takımın alınmasıyla farklı spekülasyonların ortaya çıkabileceğini söyleyen Selim Yolgeçen, “Bizim bu takımı çıkarıp farklı amaçlar doğrultusunda hizmet edeceğimizi düşünebilirler ama durum böyle değil. İnşallah bu süreci doğru bir şekilde bu süreci tamamlayıp düşünüyoruz. Bu süreç tamamlandığında Bursaspor sevdalıları ne amaçla yapıldığını görmüş olacaklar” ifadelerini kullandı.

İKİ İSİM DÜŞÜNÜLÜYOR
Takımı adını değiştireceklerini ifade eden Yolgeçen, “Biz Bursa 1963 Spor Kulübü’nü veya 1963 Bursaspor Kulübü’nü kullanmak istiyoruz. Ama artık bu işler kulüplerin sistemi Gençlik ve Spor Kulübü’ne alındı. İsimler orada belli olacak. Yönetim kurulu tarafından böyle bir karar aldık. Süper Amatör Küme’de en büyük yaş ortamımız 20-21 yaşında olacak. Merinos ve Vakıfköy’de idmanlar yapılacak” dedi.


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN | OKTAY KARA


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR 3. SIRADA! İŞTE O RAKAMLAR…
Yayınlanma 29 Ağustos 2022, Pazartesi 11:45:38
BursaspordaBugün