BURSASPOR'UN RAKİBİNDE FLAŞ ŞİKE AÇIKLAMASI!


Yayınlanma 20 Aralık 2022, Salı 16:50:53
Güncelleme 20 Aralık 2022, Salı 16:50:54
BursaspordaBugün

2. Lig'de Bursaspor'la aynı grupta yer alan Bursa temsilcisi İnegölspor'da şike depremi yaşanıyor. Takımın iki kalecisi Sercan Çobanoğlu ve Emre Selen'in şike iddialarına karıştıkları için takımdan gönderdiklerini ve adli sürecin başlatıldığını açıkladı.

Bordo Beyazlı kulüp takımın iki kalecisi Sercan Çobanoğlu ve Emre Selen'in Tarsus idmanyurdu maçında şike yaptıkları iddiasıyla takımla yollarının ayrıldığını ve haklarında Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

Söz konusu maçta Emre Selen yedekler arasında bulunurken, Sercan Çobanoğlu kadroda yer almadı.

Tarsus İdmanyurdu maçında kaleyi bu sezon ilk kez görev alan Emre Şeker korudu. Sercan Çobanoğlu bu sezon Bordo Beyazlı takımda 10, Emre Selen de lig ve kupada toplam 8 maçta forma giydi. 

İnegölspor 2. Lig Beyaz Grup'ta ilk yarıyı 15 puanla 17'inci sırada tamamladı. 

İnegölspor'dan yapılan açıklama şu şekilde;

Sezon başından beri, maalesef kulübümüzün üzerinde kara bulutlar dolaşmaktadır.  Saha dışı , istemediğimiz olayların olduğu bu sezonda Tarsus İdman Yurdu maçında alınan beraberlik ile birlikte ilk devreyi tamamladık.  Her ne kadar ilk devre  sonu itibari ile, alınan sonuçlar ve sıralama olarak istediğimiz yerde olmasak da devre arasında büyük bir hassasiyetle gerekli çalışmaları yapacağımızdan ve İnegölspor'umuzu içinde bulunduğu  buhrandan çıkaracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Ancak her ne kadar biz İnegölspor camiası ve yönetimi  olarak var gücümüzle, bir çok zorlukla mücadele etsek de,  kontrolümüz dışında gelişen, sarsıcı  olayların önüne geçemiyoruz. Futbol artık sadece futbol olmaktan çıkmış ve bazı illegal yapıların, kişilerin haksız kazanç kapısı olmuştur. Maalesef Tarsus maçından önce ortaya atılan ve daha önce kulüp tarihimiz boyunca,  şahit olmadığımız bir durum bizi  derinden üzmüştür. Kulübümüz futbolcularından, kaleciler Sercan Çobanoğlu ve Emre Selen'in şikeye karıştığı, bazı maçlarımızda İnegölspor aleyhine şike yaptıkları iddia edilmiş olup bu bilgi kulübümüze ulaşmıştır. İddiası dahi  çirkin olan, tasvip etmediğimiz,  bu  olay sebebi ile  yönetimimiz tarafından ivedi olarak alınan karar ile her iki futbolcuyla da kulübümüz menfaatleri doğrultusunda  derhal yollarımız ayrılmıştır. İddia edilen bu olaya ilişkin olarak kulübümüz  tarafından İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde suç duyurusunda bulunulmuş  olup, ilgili hukuksuzluğa karışanlar hakkında,  hak ettikleri  yaptırımların  uygulanması için adli süreç başlatılmıştır.  İnegölspor camiasının, şanlı taraftarımızın ve yöneticilerimizin emeklerine ihanet edenler hakkında gerekli  mücadeleye vereceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
SADECE MUSTAFA GENÇ!
Yayınlanma 20 Aralık 2022, Salı 16:50:53
Güncelleme 20 Aralık 2022, Salı 16:50:54
BursaspordaBugün