BURSASPOR’UN KURTULUŞU NASIL OLACAK? İŞTE O AÇIKLAMA…


Yayınlanma 22 Kasım 2022, Salı 16:25:04
Güncelleme 22 Kasım 2022, Salı 16:25:04
BursaspordaBugün

Bursaspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin, “Tabandan gelecek oyuncularımızla önümüzdeki yıllarda bu takımın kurtuluşu olacağını düşünüyorum. 2006,2007 ve 2008 doğumlu inanılmaz oyuncularımız var” dedi.

Ekonomik ve sportif anlamda sıkıntılı bir süreçten geçen Bursaspor’da Teknik Direktör İsmail Ertekin önemli açıklamalarda bulundu.

Bursaspor’un şu an çok farklı dertlerle uğraştığını söyleyen İsmail Ertekin, “Yönetimimiz şimdi yeniden sahiplenme duygusuyla herkes inanılmaz derecede planlama yapmaya çalışıyor. Bir sürü borcumuz var. Bunun da altından kalkmak için çeşitli planlar yapıyorlar. İnşallah bu da çözülecektir. Bazen futbolda bu kadar dibe vuruşlar oluyor. Bursa’da bu dibe vuruşu yukarı doğru ivmelendireceğimizi düşünüyorum. Çok borç var bunu bir iki kişiyle ödeyemeyiz. Bütün Bursa bir olursak öderiz. Önümüzdeki günlerde bu çalışmalar sürecek” dedi.

“BELİRLİ YERDE TUTMAMIZ GEREKİYOR”
Bursalı ve Bursasporlu olarak benim görevim kulübü ayakta tutmak diyen Ertekin, “Elimizden geldiğince iyi mücadele edeceğiz. Tabandan gelecek oyuncularımızla önümüzdeki yıllarda bu takımın kurtuluşu olacağını düşünüyorum. Ama hemen kalkıp şampiyon olacağız, kulübü kurtaracağız diye bir iddiamız yok lakin borçları ödeyerek sağlam gelmek istiyoruz. 2006,2007 ve 2008 doğumlu inanılmaz oyuncularımız var. O oyuncuları getirene kadar bu kadro ile belirli yerlerde tutmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

 “KİMSENİN 1 TL ALACAĞI BİLE YOK”
Takımın durumuyla ilgili konuşan Ertekin, “Şu an borçlar haricinde çalışan tesislerimizde çalışan altyapıda çalışan, futbolcuların kimsenin 1 TL bile alacağı yok. Her şey veriliyor. Mutlu insanlar olarak çalışıyoruz. Bu oyuncularımızı başka türlü başarıya götüremeyiz. Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a teşekkür ediyorum. Neden diye soruyorsanız altyapımıza ve bize inanılmaz destek oluyorlar. Bursaspor’un aylık 4 buçuk, 5 milyon TL gideri var. Bu kulübü iş adamları ile ayakta tutmaya çalışıyorlar. 2 yıl önce düşünüyorum bu kulübü, elektrikleri kesik, suları akmayan garip garip işler halinde olan bir kulüptü. Bursaspor normal standartlarına döndü. Bu borç ödeme işleriyle ilgili durumu bütün Bursa sahiplenirse tekrar eski günlere döneriz. Daha sağlam bir şekilde yukarı çıkacağız. Geçmişte yaptığımız bütün hataları yapmayacağız. Yukarı çıktığımızda Türkiye Şampiyonu olmak için Avrupa’da olmak için mücadele etmeliyiz. Ders almalıyız” ifadelerini kullandı.

 


Kaynak: skorbox TV


BU HABERİN YORUMLARI
E düşüyoruz ama iki seneye amatördeyiz yakında kurtaracak bir takım kalmayacak emek ver yetiştir Bizans takımları kapsin
24.11.2022 / 11:42:07
Yadigar ejder


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
İSMAİL ERTEKİN: ‘ÖLÜMÜMDEN SİZ SORUMLUSUNUZ…’
Yayınlanma 22 Kasım 2022, Salı 16:25:04
BursaspordaBugün