BURSASPOR’UN KENDİ ŞEHRİNE 400 MİLYON TL ÜZERİ BORCU VAR!


Yayınlanma 06 Temmuz 2022, Çarşamba 18:42:26
Güncelleme 06 Temmuz 2022, Çarşamba 18:42:26
BursaspordaBugün

Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz, “Şehirle ilgili de bütün yıpranmış ilişkileri onarmamız gerekiyor. Bursaspor’un kendi şehiren 400 milyon TL’den fazla borcu var. Bursaspor’un geleceğine Bursaspor taraftarı karar verecektir” dedi.

Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz, Divan Kurulu toplantısında dikkat çeken açıklamalar yaptı. Banaz, “Bursaspor ciddi bir mali açmazın içinde. Boğulmuş durumda. İçinde bulunduğumuz mali tablo hayal kurmaya bile engeldir. Bursaspor’um tarihi boyunca böyle zorlu bir dönemin içinde bulunmamıştır. Mevcut gerçeklerle hemen yüzleşmeli ve kabul etmeliyiz. Bursaspor aynı hataların içine çekilmemelidir. Hatalarımızdan ders çıkarmalıyız. Gece gündüz mesai sarfediyoruz. İlk olarak Sportif Direktör olarak İsmail Ertekin’i getirdik. Transfer tahtasını da tamamen gündemimizden kaldırmış durumdayız. Bursaspor’un sırtına borç yükü yüklemekten başka bir işe yaramayacağını düşünüyorum” dedi.

“BURSASPOR TARAFTARI KARAR VERECEK”

Başkan Banaz şöyle devam etti: “Sane’ye 440 bin Euro borcumuz var. 40 bin Euro ödüyoruz. 400 bin Euro borcumuz kalıyor. Vade planlaması yapıyoruz. Sonra borç katlanıyor. Shehu… 251 bin Euro borcumuz var. 100 bin Euro ödeme yapıyoruz. Geri kalanı iki taksite bölüyoruz. Taksitler ödenmezse tekrar eski haline geliyor. 300 bin Euro oluyor borç. Birçok futbolcudan cezai şartla imza alıyoruz. Ve sonra borç üstüne borç oluyor. Biz Bursaspor’un yaşatılması tarafındayız. Baskılara göğüs germeye hazırız. Yüzlerce icra dosyalarına yenisini eklememekte kararlıyız. Bursaspor’un geleceğine dinamit döşemek istemiyoruz. Formaları satışa çıkarttık. Milyonluk şehirde bin adet formaya bile ulaşamadık. Şehirle ilgili de bütün yıpranmış ilişkileri onarmamız gerekiyor. Bursaspor’un kendi şehiren 400 milyon TL’den fazla borcu var. Bursaspor’un geleceğine Bursaspor taraftarı karar verecektir.”


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR TARİHİNE GEÇİN!
Yayınlanma 06 Temmuz 2022, Çarşamba 18:42:26
BursaspordaBugün