BURSASPOR'UN FLAŞ AÇIKLAMASINA SESSİZ KALDILAR!


Yayınlanma 07 Kasım 2023, Salı 13:03:58
Güncelleme 07 Kasım 2023, Salı 13:04:05
BursaspordaBugün

Bursaspor Kulübü’nün resmi sitesinden dün çok ciddi bir açıklama yayımlandı. Yönetim Kurulu imzalı yapılan açıklamada, hakem hataları, TFF’de görev yapan isimlere ve dava açılan eski başkanlara bağlandı. Bu ciddi ithamların muhattapları ise sessiz kaldı.

Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu imzalı yapılan açıklamada dikkat çeken ifadeler yer aldı.

Yeşil-beyazlıların resmi internet sitesinde yer alan bildiride, isim verilmeden ciddi ithamlarda bulunuldu.

Hakemlerin kasten hata yaptığı ve bunun arkasında da farklı şeylerin yattığı belirtildi.

ÇOK CİDDİ İTHAMLAR!

Ayrıca hakem hatalarının, Bursaspor yönetiminin eski başkanlara açtığı davalardan sonra artmasının da bir bağlantısı olduğu iddia edildi.

Açıklamanın bir noktasında, “Açılmış olan davalar Bursa’dan çıkarak TFF nezdinde belli makamlara gelmiş kişileri de yakından ilgilendirmekte olup, davanın taraflarının bu kişiler ile yakın temasını dikkatle takip ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

NEDEN SESSİZ KALDILAR?

Bu noktada da TFF Başkan Vekili İbrahim Burkay’ın kaydedildiği tahmin edildi.

Eski başkanların ve İbrahim Burkay’ın çok ciddi ithamlarla karşı karşıya kalmasından sonra gözler bu isimlerin yapacağı açıklamalara çevrildi.

Ancak an itibariyle bu kadar ciddi ithamlara rağmen bu kişilerin sessizliklerini koruması da şaşkınlıkla karşılandı.

NE AÇIKLANMIŞTI?

İşte Bursaspor Kulübü’nün dün yönetim kurulu imzalı olarak yaptığı açıklama, “Daha önce de tepkimizi belirtmemize rağmen hiçbir düzelme olmaksızın Kulübümüz aleyhine artarak devam eden hakem hatalarının artık hata olarak kabul edilmesi mümkün değildir. Yapılan tüm hatalara, rakip takımlara yakın bölgelerden atanan hakemler de eklendiğinde kasten yapılan bir operasyon olduğunun düşünülmesi kaçınılmaz hale gelmiştir. Nitekim Hakem hatalarının özellikle son haftalarda ve Bursaspor’un hakkını savunmak üzere çıkmış olduğu yolda açmış olduğu davalardan ve taşınmazlara konulan tedbirlerden sonra yoğunlaşması düşündürücü bir hal almıştır. Açılmış olan davalar Bursa’dan çıkarak TFF nezdinde belli makamlara gelmiş kişileri de yakından ilgilendirmekte olup, davanın taraflarının bu kişiler ile yakın temasını dikkatle takip ediyoruz. Bursaspor’un hakkını aramak için çıkmış olduğu yolda hukuken savunma yapamayanların, TFF ve MHK nezdinde girişimlerle Kulübümüzün zarar görmesi için uğraşmaları, bu davalardan ancak kulübün kapanması ile kurtulabileceklerini düşünmelerindendir. Tüm taraflar şunu bilmelidir ki Bursaspor Kulübü hem sahada hem de saha dışında tüm engellemelere rağmen sonuna kadar mücadelesine devam edecektir" ifadelerine yer verilmişti.


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR’DAN İKİ İSME ÖNEMLİ DAVET!
Yayınlanma 07 Kasım 2023, Salı 13:03:58
Güncelleme 07 Kasım 2023, Salı 13:04:05
BursaspordaBugün