“BURSASPOR’U YÖNETEMEYECEKLERİNE İNANIYORUZ”


Yayınlanma 22 Ağustos 2023, Salı 17:11:34
Güncelleme 22 Ağustos 2023, Salı 17:11:40
BursaspordaBugün

Teksaslı Bursasporlular Derneği Başkanı Ertuğ Toker bir basın açıklaması yayınladı. Toker, “Günay'ın Bursaspor'u yönetemeyeceğine inandığımız ve daha güçlü bir isim varsa gelsin aday olsun diye bu süreci başlattık” dedi.

Toker'in açıklaması şöyle; “Tüzüğümüzde şart koşulan sayının üzerinde imzayı toplayarak, yine tüzüğümüze uygun şekilde kulübümüze sunmuştuk. O günden beri hem bize, hem de imzacı üyelerimize demediklerini bırakmadılar. Senelerdir kanun, kitap, tüzük diye anlatanlar, tüzük hükümlerini uygulamamak ve Genel Kurulun iradesini yok saymak için ellerinden geleni yaptılar ve bizi dava yoluna gitmek zorunda bıraktılar. Tüzük gereği açmamız gereken dava ile ilgili bugün Bursa 4. Sulh Hukuk Mahkemesi'ne başvurumuzu yaptık.

Bursaspor Genel Kurul Üyelerinin imzaları ile ortaya koyduğu iradeye herkes saygı duymak zorunda!

Her gün yeni yeni koltukta kalma bahaneleri uyduruyorlar ama camiamız her şeyin farkında. Bize söylemedikleri de kalmadı ama bir karşılığı yok. "Davaları açtığımız için imza topluyorlar" diyorlar. Bu külliyen bir yalandır. Biz bizzat Günay'ın Bursaspor'u yönetemeyeceğine inandığımız ve daha güçlü bir isim varsa gelsin aday olsun diye bu süreci başlattık. Kaldı ki kendilerinin verdiği söz de hemen kongreye gidecekleri yönündeydi ama huylu huyundan vazgeçmiyor. Sözlerini yine tutmadılar.

Biz imzaları Ali Ay için toplamadık. Teksas'ın içinde birçok arkadaşımız Ali Ay'ın gelmesini istemiyor ve "Adayımız o" gibi bir söylemimiz de, çağrımız da olmadı. Bizim derdimiz kişiler de değil. Bu söylemlerle imza çalışmasını baltalamayı başaramadılar, sonuç alınmasını da engelleyemeyecekler.

Dün biri çıkmış "İmza verenlerin aklından şüphe ederim, eleştirenlerin aklından şüphe ederim" diyor. Kimse kusura bakmasın ama biz çocuk değiliz, Bursaspor Genel Kurul üyeleri de kandırılacak saf insanlar değil. Herkes olanı biteni görüyor. Yalanla, karalama ile olmaz. Herkes verdiği sözü tutsun, meseleleri çarpıtmasın.

Koltuğu için değil, Bursaspor için dertlenenler bizdendir. Bizim derdimiz kişiler değil, Bursaspor'dur ve böyle de devam edeceğiz. Attıkları çamur bize yapışmaz. Herkesin geçmişi bellidir. Biz verdiği sözleri tutanlarız. Bizi kendileri ile karıştırmasınlar.”


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR, ÇAĞATAY YILMAZ’LA UZATTI!
Yayınlanma 22 Ağustos 2023, Salı 17:11:34
Güncelleme 22 Ağustos 2023, Salı 17:11:40
BursaspordaBugün