BURSASPOR'U BATIRAN TRANSFERLER!


Yayınlanma 22 Haziran 2023, Perşembe 17:32:47
Güncelleme 22 Haziran 2023, Perşembe 17:32:57
BursaspordaBugün

Bursaspor Kulübü Başkanı Ömer Furkan Banaz, resmi olarak istifa etmeden önce düzenlediği basın toplantısında, “Burada çırpınmak bataklıkta çırpınmaktan farksız" dedi ve 2010'dan bu yana tam 153 transfer yapıldığını belirtti.

Bursaspor Kulübü Başkanı Ömer Furkan Banaz basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde gerçekleşen basın toplantısında konuşan Başkan Banaz şu ifadeleri kullandı: “Değerli Bursasporlular, göreve geldiğimiz 28 Şubat 2022 tarihinde Bursaspor’umuzun içinde bulunduğu durumu tekrar hatırlatarak konuşmama başlamak isterim. Sezon başı camiada oluşturan hava ile şehir bir araya gelmiş çeşitli kampanyalar ile Bursaspor’a destek olunmuş ve sezon başında 17 oyuncu Bursaspor'umuza transfer edilerek kadro planlaması yapılmıştır. Aslında bu konu bugün neden burada olduğumuzun hem sorusu, hem de cevabı. 2010 yılından beri yapılan transferlerin sayısı 153… Şampiyon olduktan sonra yapılan hatalar örgüsü ve kurumsallaşamamanın getirdiği nokta bu.”

“Hala transfer baskısı olması gerçekten akıl ve mantık ile izah etmek zor”

Ömer Furkan Banaz şöyle devam etti: “Bitmek bilmeyen kongre arzusu adamcılık birazdan anlatacaklarım ile eğer ortada bir başarısızlık olduğunu düşünüyorsanız, biz hatamızı kabul etmesini biliriz. Peki geçmişte yapılan hataları kim kabul edecek Bursaspor geçmişi ile ne zaman yüzleşecek? Transfer yapılması imkansız olan bir tabloda üzerimizde hala transfer baskısı olması gerçekten akıl ve mantık ile izah etmek zor. İmkanların sonuna kadar kıt olduğu dönemde göreve gelerek tahtayı açıp, daha önceden belirlenen oyuncuları kadromuza kattık. Bütün oyuncular sözleşmelerini tek taraflı fesih etmeye çalışırken defalarca ikna turları yaptık, geçmişten gelen alacaklarını yönelik ödeme yaptık fakat istediğimiz sonuca ulaşamadık.”

“Başka Bursaspor yok”

Başka Ömer Furkan Banaz, birlik beraberliğin de altını çizerek, “Davası devam eden futbolcu dosya sayısı 9, bu rakam mevcut 62 adet dosyanın içindedir sonuç olarak geldiğimiz noktada tablo bu, burada çırpınmak bataklıkta çırpınmaktan farksız. Sabırlı, sakin ve itidalli olmak gerekiyor. bir an önce buradan çıkma baskısı maalesef karar vericileri hatalara sürükleyecektir. Geldiğimizden bu yana üzerinde itina ile durduğumuz birlik beraberlik buradan çıkış kapısının anahtarıdır. Birlik beraberlik anahtarın ta kendisidir ve bizce paha biçilemezdir. Bursaspor kişisel hırsların, intikam duygularının hesabının görüleceği bir yer konumunda olmaktan bir an önce çıkartılmalıdır kim olursa olsun birlik beraberlik yolu ancak bizi arzu ettiğimiz noktaya taşır. Birlik beraberliğin karşısında hiçbir güç duramaz bu yolda fırtınalar, depremler, kazalar elbet olacaktır. Bu tip felaketler bizi birbirimizden ayırmamalı aksine birbirimize daha da sıkı sarılmalıyız çünkü bizim birbirimizden başka tutunacak dalımız yok. Tutacak başka takımımız da yok artık bütün şehrin bu yükü omuzlarına alması gerekiyor başka Bursaspor yok” dedi.


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
JİRES KEMBO, SAKHO VE HAMZA HAMZAOĞLU’NDAN AKIL ALMAZ İNDİRİM!
Yayınlanma 22 Haziran 2023, Perşembe 17:32:47
Güncelleme 22 Haziran 2023, Perşembe 17:32:57
BursaspordaBugün