BURSASPOR’DAN SERT ÇIKIŞ! İŞTE O MAÇLAR…


Yayınlanma 14 Mart 2023, Salı 18:10:00
Güncelleme 14 Mart 2023, Salı 18:10:14
BursaspordaBugün

Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz, 9 maçlık cezanın 7’ye inmesine karşılık, daha önce Türkiye’de gerçekleşen olaylı maçları örnek gösterdi. Banaz, “Bursa’da ne oldu da 9 maç ceza aldık Allah aşkına?” dedi.

Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz, Amedspor maçı sonrası alınan 9 maçlık cezanın 7’ye inmesiyle alakalı açıklamalarda bulundu.

Banaz, “Tahkim Kurulu’na da benzeri bir sunum yaptım. 60 yıllık mazisi olan, Süper Lig şampiyonu kulübün düştüğü durumu görüyoruz. Bir tarafta verilmiş 2 maç ceza, bir taraftara 9 maç ceza veriliyor. ‘Biz itirazlarımızda bulunalım, bu yanlıştan dönülür’ dedik. 6+1 yani toplamda 7 maç seyircisiz oynama cezası… Daha önceden alınmış olan emsal kararların değerlendirilmesini talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

"KAMUOYUNUN VİCDANINA BIRAKIYORUZ"

Daha sonra Beşiktaş-Konyaspor, Galatasaray-Fenerbahçe, Erzurumspor-Sakaryaspor, Diyarbakırspor-Bursaspor, Ankaragücü-Konyaspor, Beşiktaş-Galatasaray, Trabzonspor-Fenerbahçe, Göztepe-Altay maçlarından videolu örnek gösteren Başkan Banaz, “Bizim maçta taraftar sahaya inmedi, kimsenin burnu kanamadı, hakeme saldırılmadı… Bursa’da ne oldu Allah aşkına da 9 maç ceza aldık? Biz bu durumu kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz” dedi.

Banaz ayrıca, “Elimizden gelen tüm gayretleri gösterdik. Bursaspor’un menfaatleri doğrultusunda tüm savunmalarımızı yaptık. Gelinen sonuç bu” şeklinde konuştu.


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BAŞKAN BANAZ: “OLAN HEP BURSASPOR’A OLUYOR!”
Yayınlanma 14 Mart 2023, Salı 18:10:00
Güncelleme 14 Mart 2023, Salı 18:10:14
BursaspordaBugün