BURSASPOR’DAN REMZİ CİNOĞLU AÇIKLAMASI!


Yayınlanma 09 Kasım 2023, Perşembe 20:25:26
Güncelleme 09 Kasım 2023, Perşembe 20:25:26
BursaspordaBugün

Bursaspor Kulübü, eski başkan Remzi Cinoğlu’nun Başkan Recep Günay’ın iddialarına yönelik yaptığı açıklamalara cevap verdi.

Bursaspor Kulübü'nden yapılan açıklama şu şekilde: "Kulüp Başkanımız Sayın Recep Günay’ın geçtiğimiz günlerde katılmış olduğu bir yayında, önceki yönetimlerce satılan taşınmazların geri alınması adına açılan davalara ilişkin yapmış olduğu açıklamalara karşılık olarak Remzi Cinoğlu tarafından asılsız, mesnetsiz ve gerçek dışı”olduğu yönünde kabulü mümkün olmayan söylemlerde bulunulmuştur. Kendisinin Başkanlık yaptığı dönemde alınmış olan 05.05.1997 tarihli yönetim kurulu kararı ile taşınmazın satışına karar verilmiş olup başkanımız Sayın Recep Günay’ın belgelere dayalı açıklamalarının “asılsız, mesnetsiz ve gerçek dışı” olarak nitelendirilmesi nedeni ile ilgili yönetim kurulu kararını kamuoyu ile paylaşmak zarureti doğmuştur. 

Bu kararı alan yönetim kurulunun seçildiği Genel Kurul’da, Kulübün taşınmazlarının satışına ilişkin bir gündem maddesi bulunmadığı gibi Genel Kurul tarafından Yönetim Kuruluna verilmiş herhangi bir taşınmaz satış yetkisi de bulunmamaktadır. Genel Kurulca verilmiş bir yetki olamamasına rağmen taşınmaz satışı yapılması nedeni ile açılmış olan ve yargılaması devam eden hukuk davasının yanısıra, gerekli araştırma ve soruşturmanın yapılması için ayrıca yarın itibariyle Savcılığa suç duyurusunda bulunulacağı hususunu kamuoyunun bilgisine sunarız."

BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR ESKİ BAŞKANI, RECEP GÜNAY’I YALANLADI!
Yayınlanma 09 Kasım 2023, Perşembe 20:25:26
BursaspordaBugün