BURSASPOR'DAN DİKKAT ÇEKEN KARAR!


Yayınlanma 01 Kasım 2023, Çarşamba 16:21:10
Güncelleme 01 Kasım 2023, Çarşamba 16:21:10
BursaspordaBugün

Bursaspor Kulübü, ‘Sicil Affı İle İlgili Bilgilendirme’ başlıklı bir açıklama yayımladı. Yapılan açıklamada, “Amacımız: Camiamızın her ferdini bu çatı altında tekrar toplamak. Üyelikten disiplin cezası niteliğindeki kesin çıkartılma hali dışında, her ne sebepten olursa olsun kulübümüz değerlerini geri kazanmaktır. Unutulmamalıdır ki bu kulüp hepimizin. Bursaspor’a küsülmez.” denildi.

Bursaspor Kulübü’nden yapılan açıklama şu şekilde: “Kulübümüz eski üyelerine iade-i itibarda bulunuyor. Geçmiş dönemlerde aidat borcu veya istifa nedeniyle üyeliği son bulmuş eski üyeler, 31.12.2023 tarihine kadar Özlüce İbrahim Yazıcı Tesislerimize gelerek başvuru yapmaları halinde bir defalık “Sicil Affı”ndan faydalanabilirler. Başvuruları kabul edilmeleri halinde eski üyelik numaralarına tekrar sahip olacak olan üyelerin  başvurularında referans şartı aranmaz ve yeniden üyelik için tanımlanan geçmiş dönem borçlarına karşılık bağış şartından muaf olarak sadece giriş aidatı ile yıllık aidatı öderler. Üye Sicil Kurulu bu durumdaki üyelerin geçmişte blok üye şeklinde kaydedilip kaydedilmediği ve Bursaspor dışındaki spor kulüpleri ile iltisaklı olup olmadığına dair incelemesini tamamlayarak, üyeliğe kabul yönündeki görüşünü Yönetim Kurulu’na sunar. Sicil Affı ile yeniden üyeliğe kabul edilmesi öngörülen adayların listesi 2024 Mart ayı içerisinde resmi internet sitesinde yayınlanır ve mevcut üyeler liste yayın tarihinden itibaren varsa itirazlarını Sicil Kurulu’na iletebilirler. Sicil Affı süreci sonunda kaydedilenler için genel kurula katılamama/oy kullanamama hükümleri uygulanmaz ve oy haklarını yeni kayıt tarihinden itibaren kullanabilirler. Söz konusu üyelerin kıdem aranan organlara kabulünde geçmiş üyelik dönemleri hesaba dahil edilir.

Amacımız: Camiamızın her ferdini bu çatı altında tekrar toplamak. Üyelikten disiplin cezası niteliğindeki kesin çıkartılma hali dışında, her ne sebepten olursa olsun kulübümüz değerlerini geri kazanmaktır.

Unutulmamalıdır ki bu kulüp hepimizin. Bursaspor’a Küsülmez.


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR’U ELEMİŞTİ, ONLAR DA KUPAYA VEDA ETTİ!
Yayınlanma 01 Kasım 2023, Çarşamba 16:21:10
BursaspordaBugün