BURSASPOR’DAN ‘DAVA’ AÇIKLAMASI!


Yayınlanma 16 Şubat 2024, Cuma 15:32:56
Güncelleme 16 Şubat 2024, Cuma 15:33:06
BursaspordaBugün

Bursaspor Kulübü Genel Sekreteri Erkan Öncel, ‘Davaları takip etmiyorlar’ yönünde çıkan dedikodulara cevap verdi. Hukuk Kurulu ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Öncel, “Bu durum bizi rahatsız etti. Açılan 12 davanın 1 tanesi dahi Bursaspor’a fayda sağlayacaksa biz her zaman bu durumun peşinde olacağız” dedi.

Bursaspor Kulübü’nde önemli bir basın toplantısı gerçekleşti. Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde gerçekleşen toplatıya Bursaspor Genel Sekreteri Erkan Öncel ve Hukuk Kurulu’ndan Tuğrul Güre katıldı. Erkan Öncel yaptığı açıklamada, “Uzun zamandır gündemi işgal eden konularla ilgili bugün burada toplandık ve şeffaf bir şekilde kamuoyunu aydınlatmak istedik. Öncelikle geçen yönetim döneminde açılan davalarla başlamak istiyorum. Toplam 12 dosyadan 8'i hukuk, 4'ü ceza davası olmak üzere toplamda 12 dava açılmıştır. Bu davaların kontrolü için dışarıdan hukuk bürolarıyla anlaşmalar yapılmıştır. Bu hususlarla ilgili olarak dün tarafımıza, davaların dosya numaralarını içeren bir Excel dosyası verilmiştir. Bilgi konusunda bir eksiklik yaşanmıştır, maalesef evraklar kulüpte bulunmamaktaydı. Biz sürece hakim oldukları için önceki sözleşmeli avukatlarıyla devam etmek istedik, ancak Mayıs'ta gerçekleşecek seçimi mazeret göstererek affını istediler. Biz de kulüp yönetimi olarak bunu kabul ettik” dedi.

“CİDDİ RAKAMLAR ÖDENMİŞTİR”

Erkan Öncel şöyle devam etti: “Bu hususların ardından bir önceki yönetimle anlaşma yapılan 4 hukuk bürosuyla ve toplam 8 avukat ile vekalet ilişkimizi sona erdirdik. Ayrıca davalara bakan hukuk bürolarına da kulübümüz tarafından ciddi rakamlar ödenmiştir. Şeffaf bir şekilde devam etmek istediğimiz için bu sürece kulübümüzün avukatıyla devam edilecektir. Kendisi bu konuda yeterli donanıma sahiptir. Hukuk Kurulumuzda toplam 6 avukatımız bulunmaktadır. Onların da desteği bizimle olacaktır.”

“BURSASPOR’A FAYDA SAĞLAYACAK HER DAVANIN PEŞİNDEYİZ”

Erkan Öncel ayrıca, “Bizim bu davaları takip etmeyeceğimiz, bunları bıraktığımız yönünden sosyal medya üzerinden bilgi kirliliği yaşatıldı. Bu durum da bizi rahatsız etti. Bursaspor Kulübü’nün, açılan davalarla ilgili avantajı olacaksa her zaman arkasında olacağız. Açılan 12 dosyadan 1 tanesi dahi avantaj sağlıyorsa biz her zaman bu davaların arkasından gideceğiz” ifadelerini kullandı.


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR SATILIYOR KOMEDİSİ!
Yayınlanma 16 Şubat 2024, Cuma 15:32:56
Güncelleme 16 Şubat 2024, Cuma 15:33:06
BursaspordaBugün