BURSASPOR’DAN BENZİNLİK ARAZİSİ AÇIKLAMASI! 250 MİLYON TL…


Yayınlanma 21 Mart 2024, Perşembe 16:41:27
Güncelleme 21 Mart 2024, Perşembe 16:41:33
BursaspordaBugün

Bursaspor Kulübü Genel Sekreteri Erkan Öncel, benzin arazisinin icradan satışını durduktan sonra ciddi görüşmeler yapıldığını belirterek, “250 milyon TL gibi bir beklentimiz var. Nisan ayı gibi bu satışın tamamlanmasını öngörüyoruz” dedi. Öncel, bankaya ve diğer yerlere olan borçlardan sonra kulübün kasasına 100 milyon TL’nin kalması için de çaba sarf ettiklerini dile getirdi.

26 Mart’ta icradan ihaleye çıkması engellenen benzinlik arazisi ile ilgili dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor. 

Bursaspor Genel Sekreteri Erkan Öncel, konuyla ilgili şunları söyledi: “Benzin arazisi ile ilgili sürecin devam ettiğini, hem Ziraat Bankası ile ilgili diyalogların devam ettiğini, yatırımcı firmalarla da konuştuğumuzu söylemek isterim. Hedeflediğimiz rakam var. O rakama ulaşmaya çalışıyoruz. Bu arada da Ziraat Bankası ile görüşen bir komitemiz var. Onlar da süreci devam ediyorlar. Bursaspor’un menfaatleri doğrultusunda güzel bir sonuç alacağımızı düşünüyorum. Ziraat Bankası’yla ilgil siyasi etkenler de devrede. Ziraat Bankası da Bursaspor adına tasarruf kullandığını da söyleyelim. Kongreden önce bu işi halletmeyi hedefliyoruz. Kıymet takdiri ile ilgili bankanın da teşebbüsü oldu. Siyasi idaresi kullanarak bunun da önüne geçtik. Eski kıymet takdiri ile bu işi çözebileceğimizi bankayı ikna ettik. Nisan sonu gibi bu iş biter diye düşünüyoruz. Hukuk servisimiz de konuyla ilgili çalışıyor. Alıcı firmalarla da görüşmeler sürüyor.”

“250 MİLYON TL’Yİ HEDEFLİYORUZ”

“Öngördüğümüz rakamı yakalamaya çalışıyoruz” diyerek sözlerine devam eden Erkan Öncel, “Buranın bazı handikapları var. Petrol Ofisi’nin 2027’ye kadar sözleşmesi var. İstasyonu alacak kişi 3 yıl beklemek durumunda. Bunları kabul eden firma burayı alacak. O süreci de göreceğiz. Bizim hedeflediğimiz rakam 200 milyon TL’nin üzerinde. Şeffaflığa önem veriyoruz. Net söyleyeyim, 250 milyon TL civarında bir rakamı hedefliyoruz. Eğer o hedefe ulaşırsak, bankayı ve diğer borçları da çözüyoruz. Kulübün kasasına da 100 milyon TL civarında para kalsın istiyoruz. Her türlü girişimi yapıyoruz” ifadelerini kullandı.


Kaynak: BURSASPORDA BUGÜN


BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
BURSASPOR MAÇINI O İSİM YÖNETECEK!
Yayınlanma 21 Mart 2024, Perşembe 16:41:27
Güncelleme 21 Mart 2024, Perşembe 16:41:33
BursaspordaBugün