'BURSASPOR’DAN AYRILMAYA ZORLAYAN YÖNETİMDİ!'


Yayınlanma 16 Temmuz 2023, Pazar 10:24:08
Güncelleme 16 Temmuz 2023, Pazar 10:24:15
BursaspordaBugün

Bursaspor Basketbol’dan Beşiktaş’a giden Dusan Alimpijevic, yeşil-beyazlı yönetimle alakalı dikkat çeken ifadeler kullanarak, “Ayrılmayı zorlayanlar onlardı ve bunu taraftarlardan gizlemeye çalıştılar. Bunu sakladılar ve üstünden zaman geçmesine izin verdiler. Ne yazık ki taraftarlar konuyla ilgili kulüpten bir açıklama alamadı, bu yüzden birçoğu bu konuda yanlış bir izlenime kapıldı” dedi.

Frutti Extra Bursaspor’da geçirdiği üç sezonun ardından Beşiktaş’a giden Dusan Alimpijevic, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

37 yaşındaki Dusan Alimpijevic, Bursaspor’dan ayrılık süreci ve yeni kulübü hakkında Basketball Sphere sitesine açıklamalarda bulundu.

Bursa’dan ayrılışı ve Frutti Extra’nın sponsorluktan çekilmesi hakkında konuşan Sırp çalıştırıcı, “Bu hepimiz için sürpriz oldu. Hiçbir belirti yoktu, özellikle de kulüpte borç olmadığı için. Kulübün tek bir dolar bile borcu yoktu, iyi inşa edilmiş bir altyapıya ve üç yıl öncesiyle aynı olmayan bir itibara sahipti. Avrupa’da ve dünyada bir kriz var. Türkiye’de de oldukça görünür durumda. Sponsorun çekilmesinin nedenlerinden biri enflasyon nedeniyle doların Türk lirası karşısında anormal bir yükseliş yaşamasıdır. Ben iki buçuk yıl önce geldiğimde bir dolar yaklaşık 6,4 Türk lirasıydı, bugün neredeyse 27 lira. Yani eşi benzeri görülmemiş bir düşüş. Kulübe tüm ‘girişlerin’ Türk lirası, ‘çıkışların’ ise dolar üzerinden olduğunu düşünürsek, sanırım böyle bir kararın alınmasının nedeni buydu.”

TARAFTAR BASKISI ALTINDAYDI!

Alimpijevic şöyle devam etti; “Kalan yönetim, taraftarların büyük baskısı altındaydı. Herkesin gidebileceğini kabul ettiler ama benim ayrılışıma en az hazırlıklı olanlar onlardı. Ne pahasına olursa olsun bunu kabul etmek istemediler. Kulüp yönetimi gerçeği saklamaya çalıştı ve gerçek şu ki kulüp benden ve menajerden sözleşmeden çıkma sürecine yardım etmemi istedi çünkü iki yıllığına garanti altına alınmış ve her iki taraf için de çıkış opsiyonu olmayan iki adamdan biriydim. Bu nedenle, sponsorluk anlaşması bittiğinde bunu finansal olarak nasıl yürütebileceklerinden korkuyorlardı, sonuçlarına katlanmadan sonuna kadar yürütmenin bir yolunu göremiyorlardı. Ayrılmayı zorlayanlar onlardı ve bunu taraftarlardan gizlemeye çalıştılar. Bunu sakladılar ve üstünden zaman geçmesine izin verdiler. Ne yazık ki taraftarlar konuyla ilgili kulüpten bir açıklama alamadı, bu yüzden birçoğu bu konuda yanlış bir izlenime kapıldı. Bu işin yapılış şekli hiç doğru değil. Tüm bunlar olurken Beşiktaş içinde bulunduğum durumdan faydalanmak için ortaya çıktı.”

BU HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu sen yap!


SEN DE YORUMUNU PAYLAŞİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
ONURALP BİTİM BURSASPOR’A VEDA ETTİ! İŞTE O SÖZLER...
Yayınlanma 16 Temmuz 2023, Pazar 10:24:08
Güncelleme 16 Temmuz 2023, Pazar 10:24:15
BursaspordaBugün